Saltar al contenido

Craft Uygulaması Çalışma Şeklinizi Nasıl Değiştirebilir?

20 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Craft, belge tabanlı üretkenliği tamamen yeniden icat eden bir Mac ve iOS uygulamasıdır.
  • Anında erişim için tüm çalışmalarınız bağlı bir web’e bağlanır.
  • Craft, iPhone, iPad ve Mac’teki diğer uygulamalarla da bağlantı kurabilir.

El Sanatları Uygulaması ekranda açıkken küçük bir masa üzerinde bilgisayar kullanan biri.

Pixabay / Mockup Fotoğrafları

Çalışmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren, tüm favori uygulamalarınızla bütünleşen ve yine de düzenli ve basit kalan bir uygulama hayal edin. Craft’ı hayal ettin. Craft, yazmak için bir Mac ve iOS uygulamasıdır. Diğer uygulamalardan bağlantıları ve klipleri toplar, onları güzel bir şekilde biçimlendirir ve her şeyi birbirine bağlar, böylece ihtiyacınız olan şey genellikle bir tık ötede olur. Ayrıca sayfaları diğer uygulamalarla hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz, böylece raporlarınızı vb. Yazmak için Ulysses veya iA Writer gibi bir şey kullanabilir veya yapılacaklar öğesi oluşturmak için Noteplan veya Things’e bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Her nasılsa, Craft hem odaklanmış hem de kapsamlı. «Uçakta veya hareket halindeyken dizüstü bilgisayar kullanmak zordur ve hiç de kolay değildir.» Balint OroszCraft’ın kurucusu ve CEO’su, tebapit’a e-posta yoluyla söyledi. «İPhone ve iPad’imde üretken olmaya çalıştım, ancak mevcut çözümler benim için pek işe yaramadı, bu yüzden zamanımı boşa harcadım. Sorunu çözüp düşünmenize ve düzenlemenize yardımcı olacak bir ürün geliştirmeye karar verdim platformlar arasında daha etkili bir şekilde kafanızdakileri.

Змістовий покажчик

Craft nedir?

Craft, esasen belge oluşturmak için bir uygulamadır, ancak çok daha fazlasını paketlemeyi başarır. Okuduğunuza benzer bir makale oluşturmak için onu şu şekilde kullanabilirim. Önce bana fikir veren bazı haberleri okuyabilirim. Craft bağlantısını yeni bir belgede kırpardım. Bir yer imi bağlantısı olabilir veya iOS’ta oluşturduğum bir Kısayol kullanarak makalenin tamamını kırpabilirim (Craft’ın iyi Kısayol desteği vardır). Ardından, yazmaya başladıktan sonra, daha fazla bağlantı toplayacağım ve yorum ve bilgi almak için bazı uzmanlara veya ilgili kişilere yazacağım. Bunları tutmak için bir başlık yazıp ardından tıklayarak yeni bir sayfa olarak açmak için alt sayfalar oluşturacağım.

Dışarıda otururken iPad'deki zanaat uygulamasını kullanan biri.

Place.to / Mockup Fotoğrafları

Ardından, yazma zamanı geldiğinde, hepsini tek bir tıklama ile Ulysses’e (uzun formlu bir yazma uygulaması) göndereceğim. Craft, paylaşılan sayfanın en üstüne kendisine bir bağlantı yerleştiriyor, böylece aralarında kolayca geçiş yapabiliyorum. Son makaleyi planlamak için Noteplan’a bir bağlantı (bir tıklama daha) gönderebilir veya (editörümü Craft’ı kullanmaya ikna edebilirsem) Craft’ın içindeki parça üzerinde işbirliği yapabilirim.

Organize Olun

Craft’ın tüm amacı, eşyaları içeri sokmanın, dışarı çıkarmanın ve eşyaların yerini değiştirmenin ne kadar kolay olduğudur. Belgelerinizdeki her satır aslında bağlanılabilen veya paylaşılabilen bir bloktur. Bu, aslında uzun biçimli metin yazmayı biraz zorlaştırır, çünkü diğer tüm metin düzenleyicilerden alıştığınız imleç ve klavye kısayolları aynı şekilde çalışmaz. Ama sorun değil, çünkü gerçek yazıyı başka bir uygulamada yapabilirsiniz. Önemli noktalardan biri de bu — kilitli değilsiniz. Sevdiğiniz parçaları alabilir ve beğenmediğiniz kısımlar için diğer uygulamaları kullanabilirsiniz. Benim için Craft diğer her şey için bir merkez, projeler için bir gösterge panosu. Çok sayıda makale yazıyorum, bu yüzden ihtiyaç duyduğum her şeyi anında harmanlayabilecek bir şeye sahip olmak gerçek bir nimet. Ve diğerleri de aynı fikirde.

«Kasım 2020’nin ortalarında halka açık ilk yayınımızın ardından, gitgide daha fazla kişi Craft’ı buldu ve kullanıcıların tepkilerinin ne kadar olumlu olduğunu görmek harikaydı» Viktor Páli, Craft’ta Ürün Müdürü, tebapit’a e-posta yoluyla söyledi.

Rekabet

Şu anda, yeni nesil üretkenlik uygulama alanı sıcak, sıcak ve sıcak. Craft, daha çok bilgi için bir işletim sistemine benzeyen bir dev olan Notion ile rekabet eder; Tüm parçacıklarınız ve belgeleriniz arasındaki bağlantıları otomatik olarak bulan bir araştırma uygulaması olan Roam; ve dahası. Bu hizmetler, verilerimizi nasıl organize ettiğimizi ve çalıştığımızı yeniden düşünüyor. Masanın üzerindeki bir kağıt parçası gibi tek bir varlık olarak var olan her sayfa yerine, Roam, Craft ve Notion, bunları birbirine bağlı bir veri ağı olarak ele alır. Bu basit ama derin bir değişiklik ve işbirliği ve senkronizasyon Craft’ın ayrılmaz bir parçası olduğu için, yeni evden çalışma dönemi için de mükemmel. «Yani resepsiyon [has been] inanılmaz, ancak nihayetinde Craft ile nihai hedefimiz yeni nesil üretkenlik paketini oluşturmaktır, «dedi Páli.» Word veya Google Dokümanlar’dan çok farklı görünecek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların düşüncelerini ifade etmelerini ve işbirliği yapmalarını sağlayacak etkili bir şekilde.»