Saltar al contenido

Daha İyi Kare Hızı Xbox Oyunlarınızı Nasıl Şarkı Söylüyor?

2 de mayo de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Serpinti 4, Serpinti 76ve diğer üç Bethesda oyunu Xbox Series X ve Series S’de FPS Boost alıyor.
  • Daha yüksek kare hızları, genel olarak daha akıcı bir oyun deneyimi anlamına gelir.
  • FPS Boost’u kullanmak, daha yüksek FPS’yi mümkün kılmak için oyunun çözünürlüğünü biraz düşürebilir.

Sam Pak / Unsplash

En yeni Xbox konsollarından birine sahip olmanın bir getirisi, en sevdiğiniz oyunları deneyimleme şeklinizi tamamen değiştirebilen FPS Boost gibi özelliklerin eklenmesidir. Microsoft kısa süre önce beş popüler Bethesda Softworks oyununun aralarında Serpinti 4– Xbox Series X ve Xbox Series S’de FPS Boost ile artırılmış kare hızları (bazen kare / saniye veya FPS olarak adlandırılır) elde ediliyor. Bu, yeni konsollarda mümkün olan daha yüksek kare hızları ve görsel kalite ile son nesil oyunları hızlandırmak için çalışan uzun bir hareketler listesinde bir diğeridir. Daha yüksek kare hızlarında oynamayan kullanıcılar için büyük bir sorun gibi görünmese de uzmanlar, daha yüksek kare hızlarıyla gelen akıcı performansın deneyimi büyük ölçüde değiştirebileceğini söylüyor. «FPS artışı, Bethesda oyunlarının artık saniyede daha yüksek karelerde çalışacağı anlamına geliyor,» dedi. «Çerçeveler [like resolution] herhangi bir oyunun video kalitesinden sorumludur. »

Змістовий покажчик

Daha Yüksek Kare Hızlarının Önemi

Son nesil oyun konsolları sırasında piyasaya sürülen birçok oyun, örneğin Fallout 4, Fallout 76, vb. – konsollarda kararlı bir 30FPS’yi hedefledi. Bu, çoğu bilgisayar monitörünün ve televizyonun ulaşabildiğinin yarısı ve birçok PC oyuncusunun bilgisayarlarında oyun oynarken başarmaya çalıştığının yalnızca yarısıdır. Bu düşük FPS limitleri nedeniyle, özellikle Microsoft ve PlayStation Xbox One X ve PlayStation 4 Pro’da 4K oyun için destek sunmaya başladığında, birçok oyun konsolda yavaşlayabilir. Artık yeni nesil konsollar mevcut olduğuna göre, oyunlar saniyede daha yüksek kare sağlamak için daha fazla güç kullanabilir.

FPS Boost ile amaç budur — orijinal oyunu alıp o FPS’nin kilidini açarak oyunculara daha önce yapamadıkları oyunlarda bu yüksek kare hızlarını deneyimleme şansı vermek. Daha yüksek bir FPS’ye sahip olmak, oyunu birçok alanda etkileyebilir. Nvidia’ya göre, daha yüksek FPS, video oyunlarında daha iyi olmanıza yardımcı olabilir çünkü genel olarak daha yumuşak bir deneyim yaratır. Kare hızı artırıldığında, animasyonlar daha düzgün hale gelir ve daha az gölgelenme olur – daha düşük FPS’de çalışırken animasyondaki adımlar çok uzak olduğundan dikkat dağıtıcı bir efekt yaratılır. Oyunları daha düşük bir FPS’de çalıştırmak, çok oyunculu oyunlarda diğer oyuncuları ne kadar hızlı gördüğünüzü de etkileyebilir. Daha yüksek kare hızında çalışabilen bir sisteme sahip kullanıcılar daha az sistem gecikmesine sahip olacak, bu da oyunun her şeyi doğru zamanda görmenizi sağlamak için ihtiyaç duyduğu hızda çalışabileceği anlamına geliyor. Daha yüksek ve daha düşük FPS arasındaki 20-30 saniyelik büyük farklardan bahsetmiyoruz. Yine de, çevrimiçi rekabetçi oyunlar oynarken veya sadece zor tek oyunculu oyunlar oynarken, her milisaniye, ne kadar iyi yaptığınız konusunda bir fark yaratabilir.

Size Seçim Veriyorum

Daha yüksek bir kare hızına sahip olmanın faydaları açık ve birçok oyunda keşfedilmeye değer olsa da, bazen sadece orijinal oyunu oynamak istersiniz. FPS Boost ile Xbox oyuncuları orijinal, daha düşük kare hızlı sürüm ve artırılmış FPS sürümü arasında geçiş yapacak. Bu, Biswas’ın birçok oyuncunun takdir edeceğini söylediği bir şey olan kontrolü tamamen sizin ellerinize bırakır. «Çerçeveler [like resolution] herhangi bir oyunun video kalitesinden sorumludur. «Peki, özellikle daha yüksek bir kare hızının tüm avantajlarını anladıktan sonra, neden oyunu daha düşük bir FPS’de çalıştırmak isteyesiniz? Bazı durumlarda, oyunun çözünürlüğü ne zaman biraz değişebilir? FPS Boost etkinken oynamak. Son nesil konsollardan daha güçlü olmalarına rağmen, Xbox Series X ve Series S hala yalnızca çok fazla güç sağlayabilir. Oyunlar, performanslarını artırmak için motor içi optimizasyona da güvenir, bu da FPS anlamına gelir konsolun ne kadar güçlü olduğu tamamen tanımlanmamıştır. Bazı durumlarda, kullanıcılar daha yüksek çözünürlüklerde oyun oynarken daha düşük bir FPS görebilir. Bu, genellikle 4K’da oyun çalıştırırken yaygındır, çünkü 4K’nın gerektirdiği artırılmış görsel doğruluk da gerektirir Oyunu sorunsuz çalıştırmak için daha fazla güç. Bu güç ihtiyacını dengelemenin en kolay yolu, FPS hedefini düşürmektir. Yine de, FPS Boost, oyunculara bazılarını nasıl oynamak istedikleri konusunda daha fazla kontrol verecek harika bir özelliktir. t favori oyunların varisi. «Xbox’tan FPS artışı, bazı oyunlar için FPS oranını ikiye katlayabilir,» diye açıkladı Biswas, «Kullanıcılar artık en sevdikleri oyunları daha iyi görsellerle deneyimlemeyi dört gözle bekleyebilirler.»