Saltar al contenido

Doomscrolling: найбільша тенденція 2020 року

8 de abril de 2021

Ключові винос

  • Doomscrolling – це тенденція продовжувати переглядати чи прокручувати погані новини, навіть якщо інформація гнітюча.
  • Експерти стверджують, що ми робимо прокрутку як спосіб шукати відповіді, щоб почувати себе в безпеці.
  • Щоб припинити свою звичку придумувати думки, вам слід заспокоїтись і пам’ятати про споживання Інтернету та соціальних мереж.

Kawana_Studio / Getty Images

Цього року спостерігається безліч тенденцій – від випікання бананового хліба до виготовлення TikToks до таких шоу, як перегляд Король тигрів. Але експерти стверджують, що однією з найбільших тенденцій 2020 року, в якій беруть участь майже всі, є «думскролінг». Акт прокрутки ваших стрічок у соціальних мережах та постійного побачення негативних новин – і неможливості зупинитися – став щоденним розпорядком дня для більшості людей у ​​2020 році. Звичайно, прокрутка думсів – не нова звичка, але експерти кажуть, що це та, яка стала набагато видатніше і набагато важче зупинитися в такому році, як 2020 рік, із глобальною пандемією, расовими заворушеннями та історичними виборами, де ми намагаємось зрозуміти все це. «Шляхом прокручування думок ми маємо упереджений погляд на рівень небезпеки», – сказала доктор Памела Ратледж, медіа-психолог та директор Центру досліджень психології медіа. «Ви завантажуєте у свій мозок враження від світу про те, наскільки це жахливо, і у вас немає доказів, що це компенсують, тому ви отримуєте дуже емоційний відгук».

Змістовий покажчик

Що таке Doomscrolling і чому ми це робимо?

Словник Merriam-Webster офіційно додав терміни doomscrolling та «doomsurfing» до свого списку «Слова, які ми спостерігаємо» ще у квітні. Мерріам-Вебстер визначає думскролінг як «маючи на увазі тенденцію продовжувати переглядати чи прокручувати погані новини, навіть незважаючи на те, що ці новини сумні, невтішні чи гнітючі». Що стосується науки, Ратледж каже, що прокрутка думу – це наша інстинктивна реакція на небезпеку.

Людина серфінгу в Інтернеті на своєму телефоні під час блокування.

FluxFactory / Getty Images

«Коли ми бачимо щось страшне, ми шукаємо відповіді та впевненість, тому що саме так ми почуваємось у безпеці, особливо зараз під час пандемії та посеред дуже суперечливих виборів, де є багато питань», – сказала вона. «Отже, люди дуже стурбовані, і коли ти стурбований, ти шукаєш інформацію, щоб почуватись краще, а коли відповідей немає, ти продовжуєш шукати». Особливо, коли є ще стільки невизначеності щодо пандемії коронавірусу та виборів минулого тижня, знайти конкретні відповіді може бути важко протягом цього року. Ратледж каже, що наш розум намагається знайти ці відповіді за допомогою думскролінгу. Наслідки вашої повсякденної звички думскролінгу виходять за рамки простого витрачання часу в мережі. Ратледж каже, що звичка суттєво впливає на наше психічне здоров’я. «Doomscrolling впливає на ваше психічне здоров’я, перевантажуючи наше сприйняття світу страшними та негативними речами. Ваш мозок реагує, щоб захистити вас, а це означає, що ваша тривога зростає», – сказала вона.

Як зупинити погану звичку

Оскільки у цього року у більшості з нас, мабуть, вже спостерігаються вищі випадки тривоги, нам не слід судити себе на ще більш напружений шлях, якщо ми можемо йому допомогти. Щоб приборкати звичку пригинання, Ратледж каже, що ви повинні пам’ятати про мету свого пошуку. «Як і більшість речей із соціальними мережами, це дуже привабливо, тому дуже важливо бути в курсі того, що ви робите на цих платформах». «Ви повинні втрутитися в те, що я вважаю когнітивним перевизначенням», – сказала вона. «Ви повинні вгамувати себе і зосередитись на тому, що ви робите, і чому. Це стосується того, щоб бути в курсі того, коли реагуєте і коли ви цілеспрямовані». Також непогано замінити свою звичку прокрутки взагалі, і замість того, щоб брати телефон для прокрутки, взяти книгу, зателефонувати другові чи члену сім’ї. А якщо ви просто не можете відмовитися від звички прокручувати, ви можете нагадування на вашому телефоні про припинення прокрутки або підписку на когось більш навмисного у ваших соціальних стрічках, який нагадуватиме вам про себе

Кварцова репортерка Карен Хо – чиєю ручкою у Twitter є Doomscrolling Reminder Lady – публікує регулярні нагадування на своїй сторінці в Twitter, щоб припинити прокручування, якщо ви є, і замість цього покладіть телефон і лягайте спати.

Ратледж каже, що загалом, думскролінгу нічого не слід соромитись, оскільки ми, мабуть, усі робимо це. «Люди не повинні бити себе через це … це цілком природна реакція», – сказала вона. «Як і більшість речей із соціальними мережами, це дуже привабливо, тому дуже важливо бути в курсі того, що ви робите на цих платформах». Отже, якщо вам знадобилося нагадування про те, щоб сьогодні не прокручувати прокрутки, це все.