Saltar al contenido

Excel’de Boş Satırlar Nasıl Kaldırılır

15 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Bilinmesi gereken

 • Bir satırı silmek için, satır numarasını sağ tıklayın ve Silme görünen bağlam menüsünden.
 • Ana sayfa sekmesindeki satırları silin: Bul ve Seç > Özel’e git > Boşluklar > TAMAM MI boş satırları vurgulamak için, ardından Silme > Sayfa Satırlarını Sil.
 • Klavye kısayollarını kullanarak tek bir satırı silmek için satırı vurgulayın ve Ctrl + klavyenizde.

Bu makalede, Microsoft Excel 2019, Excel 2016 ve Office 365’te bir Excel elektronik tablosundaki boş satırları silmeye yönelik, elle silme, klavye kısayolu ve Bul ve Seç seçeneğini kullanma dahil olmak üzere üç yöntem açıklanmaktadır.

Microsoft Excel’de Ayrı Satırları Silmenin İki Yolu

Küçük, karmaşık olmayan bir elektronik tabloyla çalışıyorsanız, tek bir satırı veya hatta birkaç satırı çok fazla sorun yaşamadan silmenin birkaç kolay yolu vardır. Bu yollardan en kolayı, satır numarasını seçerek satırı vurgulamak ve ardından Ctrl + satırı silmek için klavye kısayolu. Yalnızca küçük bir sayınız veya ara sıra silinecek boş bir satırınız varsa, bu hızlı ve kolaydır. Bir elektronik tabloda aynı alandaki iki veya üç satırı silmeniz mi gerekiyor? Sorun değil. İlk satırı vurgulayın, ardından Ctrl klavyenizdeki tuşuna basın ve diğer satırları seçin. Silmek istediğiniz tüm satırlar vurgulandığında, Ctrl + klavyedeki tüm seçili satırları silmek için. Microsoft Excel’de tek bir satırı silmenin başka bir kolay yolu, satır numarasını sağ tıklayıp ardından Silme görünen bağlam menüsünden. Bu, yalnızca seçilen satırı siler.

Bul ve Seç ile Excel’de Boş Satırları Silme

Excel’de daha büyük bir çalışma sayfasıyla çalışıyorsanız, satırları tek tek veya bir seferde birkaç kez silmek, zaman alıcı olduğundan bahsetmeye gerek kalmadan bir acı olabilir. Neyse ki, tüm boş satırlarınızı tek seferde silmenin kolay bir yolu var.

 1. Satırları silmek istediğiniz çalışma sayfasında, Ev sekme ve seçin Bul ve Seç -den Düzenleme grubu.

  Microsoft Excel'deki Bul ve Seç seçeneği.

 2. Görünen menüde seçin Özel’e git.

  Microsoft Excel'deki Özelliğe Git seçeneği.

 3. The Özel’e git iletişim kutusu belirir. Yanındaki radyo düğmesini tıklayın Boşluklar ve sonra tıklayın TAMAM MI.

  Microsoft Excel'deki Özelliğe Git iletişim kutusundaki Boşluklar seçeneği.

 4. Bu, elektronik tablonuzdaki tüm boş satırları seçecektir. Boş satırları seçmek için bu yöntemi kullanırken dikkatli olun. Yalnızca kısmen tamamlanmış satırlarınız varsa, bu komut setindeki adımları tamamladığınızda bu satırlar seçilecek ve silinecektir. Kısmen tamamlanmış satırları silmek istemiyorsanız, Ctrl + Tıklayın yukarıda bahsedilen satırları seçme yöntemi.

 5. Seçilen satırlar ile Ev sekme, seçin Silme -den Hücreler grubu.

  Microsoft Excel'deki Sil seçeneği.

 6. İtibaren Silme menü, seç Sayfa Satırlarını Sil.

  Microsoft Excel'de Sayfa Satırlarını Sil seçeneği.

 7. Alternatif olarak, boş satırlar seçildikten sonra klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Ctrl +. Bu bir Silme yanındaki radyo düğmesini seçmeniz gereken iletişim kutusu Tüm satır ve tıkla TAMAM MI. Çalışma sayfasında başka bir şey yapmadan önce geri getirmeniz gereken satırları yanlışlıkla silerseniz, Ctrl + Z silme eylemini geri almak için klavyenizde. Ancak bu, yeni sildiğiniz tüm satırları geri getirecektir, bu nedenle diğer satırları yeniden silmeniz gerekir.

  Microsoft Excel'deki Sil iletişim kutusundaki Tüm Satırlar seçeneği.