Saltar al contenido

Google замінює FLoC новим API тем

12 de julio de 2022

Google оголосив про те, що після року відгуків припиняє роботу Федеративного навчання когорт (FLoC) і замінює його новим API тем. FLoC мав замінити файли cookie третіх сторін як спосіб для компаній дізнаватися про інтереси людей і показувати індивідуальну рекламу. Відповідно до офіційної публікації GitHub, Google Topics більше зосереджується на конфіденційності та зосереджуватиметься на нещодавній історії веб-перегляду користувача, а не на тривалому періоді.

FLoC працював, об’єднуючи людей на основі їхніх інтересів, але був зустрінутий суперечками, коли він був випущений. Навіть групи цифрових прав назвали FLoC «жахливою ідеєю» і стверджували, що вона дозволяє «хижацьке націлювання». Інші веб-компанії, такі як Mozilla, відмовилися приймати його. Google Topics прагне стати кращим. Новий API визначатиме список із п’яти найпопулярніших тем на основі історії веб-перегляду користувача за певний тиждень. Після збору історії веб-перегляду Topics порівнює ці дані зі списком із приблизно 350 тем від Бюро інтерактивної реклами (IAB). Звідти Topics створює п’ять тем, які рекламодавець може переглядати, щоб показувати вам спеціалізовану рекламу на основі ваших даних. Google зберігає цю інформацію протягом трьох тижнів, перш ніж видалити та почати знову.

Безпечний перегляд

Теми намагатимуться виключити «делікатні теми», щоб зберегти конфіденційність, але Google не уточнює, що вважати делікатними. Google заявляє, що співпрацюватиме із зовнішніми партнерами, щоб краще визначити делікатні теми. API тем буде доступний у Chrome, але дата запуску не вказана, і невідомо, чи приймуть його інші браузери з огляду на суперечку щодо FLoC.