Saltar al contenido

Google Haritalar, Apple Watch için Kullanılabilir mi?

24 de abril de 2021

Google Haritalar tartışmasız mevcut en kullanışlı navigasyon uygulamalarından biridir ve onu neredeyse her platformda çalıştırabilirken, Google 2017’nin başlarında Apple Watch desteğini bıraktı. Apple Watch için Google Haritalar ile hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. ofisiniz veya eviniz gibi kayıtlı konumlara giden rotalara erişin veya yakın zamanda telefonunuzdan gittiğiniz herhangi bir konum için yol tarifleri alın. Gezinmeyi, özellikle yürüyerek, iPhone uygulamasıyla olduğundan daha da kolaylaştırdı. Google’ın Apple Watch kullanıcılarının Google Haritalar’ı tekrar indirmesine izin verip vermeyeceği veya ne zaman izin vereceği bilinmiyor, ancak bu arada Google Haritalar yerine kullanabileceğiniz alternatifler var.

Lisa Fasol / Cankurtaran

Змістовий покажчик

Google Haritalar Apple Watch’a Geldiğinde

Google Haritalar, Google’ın haritalar uygulamasının Apple Watch sürümünü duyurduğu Eylül 2015’e kadar yalnızca bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda çalışıyordu. Uygulama, elbette, bir saat ekranına sığacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı, ancak yine de telefonunuzu çıkarmadan yönleri hızlı bir şekilde bulmanın kolay bir yolunu sunuyordu.

Neden Google Apple Watch Desteğini Bıraktı?

Google’ın harita uygulamaları için Apple Watch’u desteklemeyi neden bıraktığı belli değil, ancak bazı teoriler, onu çalıştırmak için çok küçük bir kullanıcı tabanı olduğu ve Google’ın uygulamayı sıfırdan yeniden tasarlamak istediği yönündedir. Ancak Google, uygulamayı gelecekte bir süre sonra Apple Watch’a iade etmeyi açıkça beklemektedir.

Apple Watch için Google Haritalar Alternatifleri

Apple Maps, Apple Watch, iPhone, iPad ve iPod touch için kullanılabilen ücretsiz navigasyon uygulamasıdır. Google Haritalar’ın Apple Watch’ta nasıl çalıştığının aksine, Apple Haritalar çok küçük de olsa gerçek bir harita görmenizi sağlar, böylece sokaklarda tıpkı telefonunuzda olduğu gibi gezinebilirsiniz. Uygulama simgesini açarak veya bir metin veya e-posta gibi bir mesajdaki bir adrese dokunarak akıllı saatinizde Apple Haritalarını tetikleyebilirsiniz. Başka bir yol da yeni bir arama başlatmak için saatinizle konuşmaktır. Yürürken Apple Maps kullanıyorsanız saat, hangi yöne dönmeniz gerektiği konusunda sizi uyarmak için belirli bir şekilde titreşebilir. Bu gerçekten kullanışlıdır, böylece her yön değiştirmeniz gerektiğinde bileğinize bakmak zorunda kalmazsınız. Daha fazla yardım için Apple Watch’ta haritaları nasıl kullanacağınızı öğrenin. Citymapper, toplu taşıma bilgileri ve Uber entegrasyonu sağlayan Apple Watch’un başka bir Google Haritalar alternatifidir. Ancak, Google Haritalar veya Apple Haritalar kadar çok şehirde çalışmıyor.