Saltar al contenido

Google, Uygulamaları Arkadaşlarınızla Paylaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

8 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Etrafımda Paylaşım’ın en son güncellemesi, uygulamaları paylaşmanıza ve başkalarıyla verileri güncellemenize olanak tanır.
  • Diğer Android telefonların yakınındayken, kişileri ve diğer dosyaları paylaşma şeklinize benzer uygulamaları kolayca paylaşabilirsiniz.
  • Uzmanlar, Etrafımda Paylaşımın Android kullanıcıları için yeni bir içerik paylaşımı çağının başlamasına yardımcı olacağına, bu da güncellemeleri almayı ve arkadaşlardan uygulama indirmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracağına inanıyor.

Uzmanlar, Google Yakında Paylaşım’ın en yeni özelliğinin, kullanıcıların Android’deki uygulamaları ve verileri paylaşma şeklini tamamen değiştireceğini söylüyor. Android’de kişileri paylaşmak, eskiden bir dizi farklı adımdan geçmenizi gerektirirdi ve uygulamaları paylaşma fikri de farklı değildi ve genellikle üçüncü taraf sistemlerin bunu yapmasını gerektiriyordu. Yakında Paylaşım sayesinde kullanıcılar, kablosuz Bluetooth ve Wi-Fi kullanarak nihayet yakındaki diğer Android cihazlarla sorunsuz bir şekilde içerik paylaşabildiler. Şimdi, bir yıldan fazla süren geliştirmenin ardından, Google nihayet uygulamaları ve güncellemeleri cihazlar arasında paylaşma özelliğini ekledi. Cheesecake Digital CEO’su Philip Wride, tebapit’a e-posta yoluyla «Google Play’deki yeni paylaşım özelliği Google’ın üç şeyi yapmasına olanak tanıyor – ilki mevcut bir davranışı düzene koymak ve kontrol etmektir.» «ShareIT, uygulamaları aracılığıyla uygulama yüklemelerini ve içeriği paylaşma yeteneği nedeniyle yaklaşık 2 milyar kullanıcıya ulaştı. ShareIT’de en çok paylaşılan kategorilerden biri mobil oyunlardır, bu nedenle bu özelliğin Google Play’e eklenmesi Google’ın kontrolünün bir kısmını geri almasını sağlar . »

Змістовий покажчик

Çevrimdışı Paylaşım

Yakındaki Paylaşım gibi araçlardan yararlanmanın en büyük avantajlarından biri, içeriği çevrimdışı ve çevrimiçi paylaşma yeteneğidir. Artık Etrafımda Paylaşım uygulama verilerini ve güncellemelerini paylaşmayı desteklediğine göre, daha fazla kullanıcı veri planlarının ne kadar hızlı olduğu konusunda endişelenmek zorunda kalmadan istedikleri veya ihtiyaç duydukları içeriğe erişebilecek. Önceden uygulamaları paylaşmanın tek yolu, Play Store’a bir bağlantı göndermekti ve bu, diğer kişinin yine de onu indirmesini gerektiriyordu. «O [Nearby Share] yeni oyunlar bulmak için Google Play’e daha az göz atmalarına yol açabilir; bunun yerine kullanıcılar, uygulamaları onlarla paylaşan arkadaşlarına güvenirler. «Dünya ve her gün kullandığımız çeşitli hizmetler, daha fazla çevrimiçi olma yolunda ilerledikçe, kullanıcılar güvenmek zorunda kalıyor. telefonlarının veri planının gücü veya evde internet erişimi. Ne yazık ki, nerede yaşadıklarına bağlı olarak herkesin yüksek hızlı geniş banda ve hatta hızlı hücresel hizmete erişimi olmadığıdır. Bu nedenle, iki cihaz arasında veri paylaşmak için Bluetooth kullanmak, Android kullanıcıları için hoş bir gelişmedir. Bu güncelleme aynı zamanda Google için iki aşamalı bir itme işlevi görerek, ShareIT gibi üçüncü taraf grupların uygulama paylaşımının kontrolünü geri almalarına olanak sağlar özelliğin yokluğu.

Akıllı telefonları tutan iki kişi birbirine yakın.

Ivan-balvan / Getty Images

Wride, Google’ın neden uygulama paylaşımının kontrolünü geri almak istemesinin nedenlerini açıklayarak, «Bu, müşteri davranışının analizine ve anlaşılmasına yol açar» dedi. «Onlar [Google] hangi oyunların kimler tarafından paylaşıldığını görebilmeli, hangisi reklamlar, mesajlaşma ve diğer hizmetler için daha iyi hedefleme sağlayacaktır. «ShareIT 500 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıyla Google’ın benzer bir teklif sunmak istemesi için mantıklı geliyor. doğrudan Android ekosisteminde bulunur. Üçüncü taraf uygulamalarla gelebilecek olası güvenlik riskleri olasılığını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılar almak için bekliyordu için resmi destek.

Uygulama paylaşımı, Google’ın bir uygulamanın ne kadar iyi paylaşıldığını takip etmesine de olanak tanıyacak ve bu da, uygulamaların Google Play Store’daki sıralamada nasıl sıralandığı konusunda daha fazla sonuç doğurabilir.

Büyüyen Çıkarımlar

Google’ın uygulama ve güncelleme paylaşımını tanıtması, Google’ın uygulamalar hakkında sahip olduğu bilgi miktarını doldurmaktan daha fazlasını yapacak. Wride, uygulamaları paylaşma şeklimizi tamamen değiştirebilir, diyor. «O [Nearby Share] Wride, kullanıcıların yeni oyunlar bulmak için Google Play’e daha az göz atmalarına yol açabilir, «diye yazdı.» En büyük etki, görünürlük ve çekiş kazanamayan yeni oyun lansmanları olabilir. oyunları oyuncular tarafından paylaşılmadığı sürece. «» Bu, analitik ve müşteri davranışının anlaşılmasına yol açar. Onlar [Google] hangi oyunların kimler tarafından paylaşıldığını görebilmeli … «Uzmanların ilgilendiği ilginç bir şey, bu yeni özelliğin Google’ın indirme kayıtlarını nasıl etkilediğidir.» Daha önce, kullanıcılar tarafından indirmeyi ve benimsemeyi destekleyen bir faktör vardı. Bir uygulamanın veya oyunun aldığı indirme sayısını ve ardından yıldız derecelendirmesi «Wride yazdı.» Oyun uygulamaları artık indirilmek yerine paylaşılıyorsa, bu sosyal kanıtın Play Store’daki etkinliği azalır. «