Skip to content

HDD проти SSD сховища

29 de Червень de 2021

Вам належить прийняти багато рішень, коли ви купуєте новий комп’ютер або модернізуєте той, який у вас є. Одним із ключових елементів, який слід врахувати, є зберігання, і ця область виходить за рамки простої кількості гіга- або терабайт, яке може вмістити обладнання. Ви також повинні звернути увагу на тип приводу, який ви отримуєте. Ваші два варіанти – жорсткий диск (HDD) або твердотільний накопичувач (SSD). Обидва мають переваги перед іншими, і те, з чим ви в кінцевому підсумку підете, залежить від того, які атрибути для вас є найбільш важливими.

Загальні висновки

Жорсткий диск

 • Зберігає дані на одному диску з рухомою рукою.
 • Дешевше.
 • Старіші технології.
 • Фізичні частини дають більше потенційних точок відмови.
 • Більше обладнання.

SSD

 • Зберігає дані про чіпи.
 • Тихіша робота.
 • Дорожчий.
 • Швидше отримує та завантажує інформацію.

І HDD, і SSD виконують одне і те ж завдання. Вони зберігають інформацію на вашому комп’ютері та отримують до неї доступ. Однак, якщо бюджет найбільше турбує вас, жорсткий диск буде коштувати дешевше за той самий обсяг пам’яті. Однак доступність має свою ціну. Твердотільні накопичувачі ефективніші, гнучкіші та довговічніші, ніж попередні стандарти зберігання. Їх також легше знайти, оскільки жорсткі диски, як правило, з’являються на комп’ютерах нижчого класу, а окремі та замінні накопичувачі майже завжди є твердотільними. Якщо ви будуєте ПК або купуєте його, краще інвестувати в твердотільний накопичувач, хоча жорсткий диск заощадить ваші гроші.

Ціна: SSD-накопичувачі коштуватимуть вам

Жорсткий диск

 • Старіші, менш дорогі технології.

SSD

 • Новіші та дорожчі за однаковий обсяг пам’яті.

Ціна жорсткого диска буде сильно варіюватися залежно від кількох факторів, включаючи виробника та розмір. Загалом же жорсткий диск буде дешевшим, ніж твердотільний накопичувач такої ж ємності. Хоча поточний MacBook Pro може коштувати приблизно стільки ж, скільки і старіший (коли він був новим), наприклад, старий комп’ютер, ймовірно, має більше місця для зберігання. Ця різниця пов’язана з тим, що попереднє обладнання, ймовірно, має жорсткий диск більшої ємності, але дешевший. Нові моделі високого класу матимуть твердотільні накопичувачі, які можуть мати меншу ємність за ціною, але вони мають кілька переваг, незалежно від вартості. Знову ж таки, якщо ви замінюєте жорсткий диск, і ваша головна проблема – ціна на зберігання, ви все одно можете обійтися жорстким диском. Але це не єдиний елемент, який слід враховувати.

Продуктивність: твердотільні накопичувачі швидше і тихіше

Жорсткий диск

 • Механічні деталі роблять більш повільну роботу.
 • Обертальний привід і рухома рука створюють шум.

SSD

 • Флеш-пам’ять дозволяє швидше отримувати доступ до комп’ютера та запускати дані.
 • Біжить мовчки.

За продуктивністю традиційний жорсткий диск не може конкурувати зі своїм твердотільним аналогом. Багато причин, чому це пов’язано з тим, як кожна версія сховища отримує дані. Жорсткий диск зберігає інформацію на справжньому металевому диску, до якого він отримує доступ за допомогою металевого плеча, який фізично переміщується до місця розташування даних на диску. Процес працює подібно до вінілової платівки або DVD-програвача. Оскільки він використовує механічні деталі, жорсткий диск просто не зможе встигнути за твердотільним диском. Новіша технологія використовує флеш-пам’ять, яку вона зберігає на взаємопов’язаних мікросхемах. Твердотільні накопичувачі читають, записують і збирають дані цифровим способом, що в кілька разів швидше, ніж аналогові налаштування жорсткого диска. Ці рухомі частини також вносять ще один потенційно неприємний елемент: шум. Жорсткі диски створюють звук як при обертанні диска, так і при русі по ньому рукою, а це означає, що комп’ютери, що їх містять, працюють голосніше, ніж ті, що цього не роблять. Мікросхеми на твердотільних накопичувачах не рухаються, коли апаратне забезпечення працює, тому ці пристрої набагато тихіші, якщо не мовчати.

Стабільність і довговічність: твердотільні накопичувачі надійні

Жорсткий диск

 • Рухомі деталі менш надійні.
 • Сприйнятливий до фрагментації.

SSD

 • Менше деталей зламати.
 • Загалом більш надійне налаштування.

Що стосується надійності, твердотільні накопичувачі повністю випереджають жорсткі диски. Знову ж таки, недоліки старої техніки в основному пов’язані з її механічним налаштуванням. Наявність більшої кількості рухомих частин у будь-якому пристрої забезпечує більше місць, де він може зламатися або вийти з ладу. Тверді диски мають дві великі точки небезпеки: металевий диск і кронштейн, який його зчитує. Якщо виходить з ладу або отримує пошкодження, привід в основному марний. Це не означає, що твердотільні накопичувачі непереможні, але з часом вони набагато рідше схиляються. У них також немає рухомих частин, тому вам не доведеться турбуватися про пошкодження твердотільного накопичувача, якщо ви впадете з комп’ютера. Іншим недоліком жорсткого диска є його можливість фрагментації. Фрагментація трапляється, коли на диску недостатньо суміжного вільного місця для зберігання цілого файлу, тому він закінчується розбиттям (фрагментацією) його між кількома місцями на диску. Розподіл частин файлів по всьому диску може не тільки вплинути на швидкість завантаження, але і зробити систему менш стабільною. Можливість фрагментації також створює додатковий обсяг обслуговування жорстких дисків. Ви можете запустити програму для «дефрагментації» жорсткого диска та консолідації даних для кращої та швидшої роботи. Це виправна проблема, але це просто те, що вам доведеться робити час від часу, і це не потрібно з твердотільним накопичувачем.

Остаточний вердикт: твердотільні накопичувачі – найкращий вибір

Якщо у вас немає серйозного бюджету, твердотільні накопичувачі мають усі переваги перед жорсткими дисками. Попередні технології менш ефективні, частіше ламаються і повільніші. Рухомі частини, що запускають його механізм, забезпечують безліч потенційних точок відмови, яких твердотільні накопичувачі не мають. Загалом, жорсткі диски вже на виході. Зазвичай ви знайдете їх лише в ноутбуках нижчого класу та як бюджетні, самостійні зовнішні та внутрішні накопичувачі. Твердотільне сховище стає стандартом для нового обладнання вищого класу завдяки його численним перевагам. Загалом менший розмір твердотільних накопичувачів також створює більшу гнучкість, якщо ви створюєте власну машину. Обидві версії жорсткого диска зберігатимуть та отримуватимуть доступ до вашої інформації. Але ви отримаєте те, за що платите. Додаткові гроші на новіший стиль диска, ймовірно, позбавлять вас головного болю згодом.