Saltar al contenido

Hoşçakal Müzik Notları, Merhaba Alternatifler

24 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Apple, kullanıcıların hareket halindeyken hızlı bir şekilde şarkı kaydetmesine olanak tanıyan Müzik Notları yazılımını sonlandırıyor.
  • Müzik Notlarını özleyenler için mükemmel alternatifler var.
  • Müzik Notları, Mart 2021’den sonra App Store’da yeni kullanıcılar için indirilemeyecek.

elma

Müzisyen değilim, ancak Apple’ın Müzik Notları o kadar kullanışlı bir uygulama ki artık kullanılmayacağı haberini duyduğuma üzüldüm. Müzik Notları 2016’da yayınlandı ve herkesin kısa şarkı parçalarını kaydetmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Yerleşik bir tuner ve hızlı bir şekilde yedek müzik ekleyebilme özelliğine sahiptir. En iyi yanı, öğrenme eğrisinin olmamasıdır; kayıt düğmesine basın ve kendi son derece basit kayıt stüdyonuz var. Bunu kendi şarkılarımdan bazılarını kaydetmek için kullandım, çok şükür ki asla yayınlanmayacak. Ünlü müzisyenler bile fikirleri not almak için hızlı iPhone kayıtlarını kullanıyor. Ünlü rock gitaristi Eric Clapton bir keresinde Yuvarlanan kaya kısa parçalarını telefonuna not olarak kaydedeceğini söyledi. Taylor Swift, geçen yıl bir şarkı için fikir düşünürken gecenin ortasında sesli notlar kaydettiğini de söyledi. Swift bir TV röportajında, «Telefonumda, iyi bir fikir olabileceğini düşündüğüm tüm bu üç saniyelik sesli notlarım var ve bunlardan geri dönerseniz,% 97’si gerçekten çok kötü,» dedi. «Boz ayıya benziyor» diye ekledi. «İnsan sesi bile gelmiyor.»

Змістовий покажчик

Daha Fazla Özellik, Daha Karmaşık

Eric veya Taylor gibi olmak istiyorsanız, piyasada bir sürü alternatif var. Hiçbiri Müzik Notları kadar basit değil, ancak işi biraz daha fazla çabayla yapmaları gerekiyor. Müzik Notlarına en sevdiğim alternatif, minimalist bir arayüze sahip çok şık bir uygulama olan Just Press Record (4,99 $). Uygulama, tüm cihazlarınız arasında iCloud senkronizasyonuna sahiptir ve yazıya dönüştürme yapabilir. Ne yazık ki, vokallerinize anında bir yedekleme grubu sağlayan mükemmel Müzik Notları özelliğinden yoksundur. Daha fazla özellik arayanlar için, birden fazla klibi kaydetmek ve bunları birbirine eklemek için tasarlanmış Ferrite (uygulama içi satın alımlarla ücretsiz) var. Hareket halindeyken hızlı podcast yapmak için harikadır, ancak aynı zamanda müzikal fikirlerinizi ortaya koyabileceğiniz bir yer olarak da kullanılabilir. Uygulamanın arayüzü temiz ve harici bir mikrofon kullanıyorsanız kullanıcıların bir giriş kaynağı seçmesine izin veriyor.

Müzik Notlarından daha karmaşık ama aynı zamanda daha çok yönlü olan AudioShare (3.99 $), gerçekten çok sayıda ses dosyasını düzenlemesi gerekenler için tasarlanmıştır. Müziği klasörler halinde düzenleme ve ayrıca dosyaları sıkıştırıp açma yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte, aynı zamanda harika bir müzik kaydedici yapar ve bir kez çektikten sonra uygulamada sesi düzenlemenin birçok yolu vardır. Spire uygulaması (uygulama içi satın alımlarla ücretsiz), kolayca şarkı sözleri ve şarkı notları eklemenizi sağlayan şık bir özelliğe sahiptir. Ayrıştırılmış özellikleri, yeni başlayanlar veya müzik üretmeye konsantre olmak isteyenler için harika. Spire seviyeleri ve tonları otomatik olarak ayarlar, bu hızlı oturumlar için iyidir, ancak bunlar daha profesyonel kayıtlar yaparken gerçekten kendiniz yapmak isteyeceğiniz şeylerdir. Korkunç görünümlü AudioMaster (uygulama içi satın alımlarla ücretsiz) saf eğlence içindir. Sesi en üst düzeye çıkararak ve sesi artırarak oluşturduğunuz şarkıları otomatik olarak aydınlatmayı vaat ediyor. Rock ve folk dahil olmak üzere çeşitli türlerde 39 ön ayar ile birlikte gelir.

Hemen İndirin veya Daima Huzurunuzu Koruyun

Apple, Müzik Notlarının bu dünya için uzun olmadığını açıkça ortaya koyduğu anda bu uygulamalardan birini indirmek isteyebilirsiniz. Güncellenen uygulamayı açtığınızda, bir bildirim kayıtlarınızı Sesli Notlara aktarmanızı söyler.

Reddetseniz bile, uyarı yedi gün sonra yeniden görünecektir. Kayıtlarınızı dışa aktarmayı tamamladığınızda, «Müzik Notları» adlı bir klasörde olurlar. Müzik Notlarını kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak 1 Mart 2021’den sonra, satın alma geçmişinizde yoksa uygulamayı indiremeyeceksiniz. Müzik Notları hiç bu kadar sevilmemiştir. Aslında, birçok insan varlığından habersiz bile. Yine de, müzikal fikirlerinizi hareket halindeyken kaydetmek için birçok alternatif uygulama var.