Saltar al contenido

HTC Vive: погляд на лінійку продуктів віртуальної реальності HTC

2 de julio de 2021

Vive – це лінійка продуктів віртуальної реальності (VR) HTC, яка використовує головний дисплей (HMD), базові станції з відстеженням положення та спеціальні контролери для забезпечення VR-роботи на ПК. HTC випустив кілька версій своєї легкої гарнітури Vive від оригінальної Vive Pre до нової серії Vive Cosmos.

Змістовий покажчик

Що таке HTC Vive?

Заснований на SteamVR, Vive був розроблений HTC у співпраці з Valve. Valve створив SteamVR, а також працював з LG над створенням конкуруючих гарнітур VR. Основний конкурент HTC Vive, Oculus Rift, не базується на SteamVR. Vive складається з трьох основних компонентів: головного дисплея, контролерів та датчиків (які називаються маяками). Окрім цих трьох компонентів, Vive також потребує ігрового ПК, готового до VR. Без ПК, який відповідає мінімальним вимогам для Vive, VR не працює.

Як працює HTC Vive?

Коли ви підключаєте Vive HMD до сумісного комп’ютера і розміщуєте його на голові, він використовує два дисплеї та лінзи Френеля, щоб подати дещо інше зображення кожному оку. Дисплеї можна пересувати ближче (або віддалі), щоб відповідати конкретній відстані між очима. Це створює тривимірний ефект, який у поєднанні з відстеженням голови може здатися, що ви перебуваєте у віртуальному просторі. Для того, щоб здійснити відстеження голови, Vive використовує маленькі кубики, які називаються маяками. Ці маяки посилають невидимі промені світла, які виявляються датчиками на HMD та контролерах, що дозволяє іграм імітувати рухи рук у віртуальному просторі. Цього можна досягти, поставивши датчики на стіл перед собою. Якщо розмістити датчики подалі, ви можете скористатися функцією, відомою як масштаб кімнати.

Корпорація HTC

Що таке Roomscale VR?

HTC Vive була першою системою, яка впровадила віртуальну реальність VR. Однак такі конкуренти, як Oculus, наздогнали. Розмістивши датчики в кутах кімнати, ви можете фізично переміщатися у віртуальному світі. Коли ви ходите в реальному житті, ви також рухаєтесь всередині гри.

Що таке контролери та трекери Vive?

Контролери Vive – це пристрої, які ви тримаєте в руках для взаємодії з іграми та іншими враженнями від VR. Ті самі датчики, що відповідають за відстеження голови, також здатні відстежувати контролери, що дає можливість переміщати руки у віртуальному просторі. Деякі ігри дозволяють робити кулаки, вказувати пальцем і піднімати речі віртуальними руками. Трекери схожі на контролери, але призначені для розміщення на інших предметах або частинах тіла, крім ваших рук. Наприклад, якщо прив’язати трекери до ніг, Vive може відстежувати положення ваших ніг у грі. Якщо ви накладете трекер на фізичний об’єкт, може здатися, що ви обробляєте об’єкт у грі.

HTC Vive Wireless VR

Vive використовує комбінований кабель HDMI та USB, який живить пристрій, передає дані та передає зображення на екрани всередині головного пристрою. Разом з Vive Pro був анонсований бездротовий адаптер. Він не вимагає роботи Vive Pro. Це означає, що власники оригінального HTC Vive можуть користуватися бездротовим з’єднанням з тим самим адаптером.

Прототип VR: HTC Vive Pre

HTC Vive Pre

Корпорація HTC
Виробник: HTC
Дозвіл: 2160×1200 (1080×1200 на дисплей)
Частота оновлення: 90 Гц
Номінальне поле зору: 110 градусів
Вага: 555 грам
Платформа: SteamVR
Камера: Так, одна фронтальна камера
Статус виробництва: Більше не зроблено. Vive Pre був доступний із серпня 2015 року по квітень 2016 року. HTC Vive Pre був першою ітерацією обладнання Vive. Він був випущений приблизно за вісім місяців до офіційного запуску споживчої версії. Він був призначений для використання розробниками для створення фору для створення ігор, тому він майже ідентичний HTC Vive з точки зору специфікацій. Роздільна здатність, частота оновлення, поле зору та інша важлива статистика однакові при порівнянні Vive та Vive Pre. Є деякі косметичні відмінності, але ці відмінності не впливають на роботу пристрою.

Оригінальна гарнітура VR: HTC Vive

HTC Vive

Корпорація HTC
Виробник: HTC
Дозвіл: 2160×1200 (1080×1200 на дисплей)
Частота оновлення: 90 Гц
Номінальне поле зору: 110 градусів
Вага: 470 грам (555 грам для пускових установок)
Платформа: SteamVR
Камера: Так, висвітлити фронтальну камеру
Статус виробництва: Більше не зроблено. Vive був доступний з квітня 2016 року по вересень 2019 року. Vive була першою гарнітурою VR від HTC, яка продавалася безпосередньо публіці. На момент запуску в 2016 році гарнітура Vive важила 555 грам. Удосконалення конструкції призвели до дещо полегшеної версії до квітня 2017 року. Також протягом життя були внесені інші незначні зміни, включаючи перероблені компоненти ремінця для голови, перероблені блоки відстеження та перероблений кабель три в одному. Важко сказати, яку версію оригінального Vive ви переглядаєте, оскільки HTC не змінив назву продукту та не оголосив про налаштування. Однак, якщо у вас є доступ до коробки, в яку потрапив Vive, ви можете шукати наклейку версії на звороті. Якщо там написано Rev.D, то це одна з легших одиниць. Якщо на етикетці на головному пристрої написано, що він був виготовлений у грудні 2016 року або пізніше, це, ймовірно, і легша версія.

Перше оновлення: HTC Vive Pro Series

HTC Vive Pro

Корпорація HTC
Виробник: HTC
Дозвіл: 2880×1600 (1440×1600 на дисплей)
Частота оновлення: 90 Гц
Номінальне поле зору: 110 градусів
Вага: 803 грами
Платформа: SteamVR
Камера: Так, подвійні фронтальні камери
Статус виробництва: Оригінальна модель Vive Pro була припинена та замінена Vive Pro Eye у 2020 році. Хоча оригінальна Vive зазнала невеликих змін протягом усього життя, основне обладнання залишилось незмінним. Vive Pro стало першим офіційним оновленням лінійки продуктів HTC VR. Найпомітнішим оновленням є дисплей, де спостерігалося значне збільшення щільності пікселів. Однією з найбільших скарг на VR є ефект дверей екрану. Цей ефект виникає в результаті розміщення дисплея настільки близько до очей, що ви можете розрізнити окремі пікселі. Ефект дверних екранів був проблемою з оригінальним HTC Vive. Дисплей Vive Pro 2880×1600 усуває ефект. Vive Pro сумісний з оригінальними базовими станціями та контролерами Vive. Він також має перероблений ремінець для голови для зменшення напруги на шиї, кращі вбудовані навушники та подвійні фронтальні камери для покращення досвіду доповненої реальності. Покращена версія під назвою Vive Pro Eye включає технологію відстеження очей.

Все-в-одному VR-гарнітура: Vive Focus

Гарнітура Vive Focus Plus

HTC
Виробник: HTC
Дозвіл: 2880×1600 (1440×1600 на дисплей)
Частота оновлення: 75 Гц
Номінальне поле зору: 110 градусів
Вага: 695 грам
Платформа: SteamVR
Камера: Так, подвійні фронтальні камери
Статус виробництва: Оригінальна модель Vive Focus була припинена та замінена Vive Focus Plus у 2020 році. Vive Focus – це автономна система VR, яка не потребує використання комп’ютера. Він включає вбудований мікрофон і динаміки. Він також має аудіороз’єм на випадок, якщо ви хочете використовувати зовнішнє джерело звуку. Завдяки подвійним фронтальним камерам та ультразвуковим контролерам новіший Vive Focus Plus підтримує шість ступенів свободи, не вимагаючи зовнішніх датчиків або маяків, що дозволяє глибше занурити. Він також має знімну подушку для обличчя, яку легко мити.

Верхня полиця VR: HTC Vive Cosmos

Гарнітура Vive Cosmos

HTC
Виробник: HTC
Дозвіл: 2880×1700 (1440×1700 на дисплей)
Частота оновлення: 90 Гц
Номінальне поле зору: 110 градусів
Вага: 998 грам
Платформа: SteamVR
Камера: Так, подвійні фронтальні камери
Статус виробництва: Усі моделі випускаються у 2020 році. Останнім продуктом VR від HTC є серія Vive Cosmos. На додаток до покращеного відстеження, чудового дисплея та вбудованих навушників, Cosmos має розгортаючий екран, який дозволяє бачити реальний світ перед собою, не знімаючи гарнітуру. Vive Cosmos поставляється в декількох варіаціях. Наприклад, Vive Cosmos Play коштує дешевше, ніж стандартний Cosmos, але йому не вистачає фронтальних камер та вбудованих навушників. Vive Cosmos XR – це автономна модель, як Vive Focus. Vive Cosmos Elite підтримує SteamVR 2.0 та має два контролери та базові станції.