Saltar al contenido

iCloud Sync може бути не настільки надійним, як хотілося б

19 de julio de 2022

Ключові висновки

  • Синхронізація Apple CloudKit порушується та погіршується.
  • CloudKit – це не те саме, що iCloud Drive, який працює нормально.
  • Зробіть резервну копію всього, інакше ви втратите цінні дані.

Синхронізація iCloud від Apple стає настільки нестабільною, що розробники вилучають функції синхронізації зі своїх програм. Уже кілька місяців синхронізація CloudKit не працює. Синхронізація не завершується, дані можуть бути застарілими, а деякі користувачі навіть бачать загадкове повідомлення про помилку: «Помилка запиту з кодом статусу http 503». Проблема стала настільки серйозною, що розробникам довелося повідомити своїх користувачів або взагалі вимкнути синхронізацію.

Отже, чи безпечні ваші дані? Чи варто повністю припинити використання iCloud? Що, якщо ви покладаєтеся на синхронізацію для своєї роботи? «Хоча синхронізація не є критично важливою для бізнесу функцією для такого калькулятора, як PCalc, однозначно добре мати однакові макети та спеціальні функції, доступні на кількох пристроях», — ветеран розробника програм для iOS і Mac Джеймс Томсон сказав tebapit через пряме повідомлення. «Для інших програм це матиме набагато більший вплив, звичайно. Різні люди стикаються з різними проблемами. Щодо мене, я просто бачу дуже тривалий час синхронізації». З точки зору розробника, головна перевага використання iCloud полягає в тому, що він вбудований і майже кожен його налаштував, а також він безкоштовний для розробників.

Змістовий покажчик

CloudKit проти iCloud Drive

CloudKit — це набір інструментів Apple, який дозволяє розробникам легко додавати синхронізацію до своїх програм. Це дозволяє вашій програмі для перегляду відео синхронізувати позиції відтворення між вашим Mac і вашим iPhone і вашою програмою закладок, щоб переконатися, що все актуально на вашому iPhone і iPad.

Це набагато простіше для розробників, ніж створювати власний механізм синхронізації, і це краще для користувачів, оскільки вам ніколи не доведеться довіряти свої дані сторонній хмарній службі — усе це в iCloud. «З точки зору розробника, головна перевага використання iCloud полягає в тому, що він вбудований і майже кожен його налаштував, а також він безкоштовний для розробників», — говорить Томсон. «Я не впевнений, що буду створювати власну систему чи використовувати сторонню, де я не знаю, наскільки вона безпечна. Крім того, можливо, це буде неекономно робити це як постійну послугу в програмі без підписки як PCalc.» iCloud Drive — це клон Dropbox від Apple, хмарне сховище, куди ви можете додавати власні файли та папки, і вони доступні на всіх ваших пристроях.

Щоб заплутати ситуацію, деякі програми зберігають папку в iCloud Drive для даних ваших програм. Це відрізняється від синхронізації CloudKit, яка використовується більше для внутрішньої синхронізації даних і налаштувань програми. Коротше кажучи, якщо це файл, який зберігається в папці, до якої ви можете отримати доступ самостійно, він знаходиться в iCloud Drive. І iCloud Drive не відчуває жодного з цих постійних збоїв. Ваші дані в безпеці, як ніколи раніше.

Хмарні наслідки

Для розробників цей збій означає розчарування, втрату, можливо, основних функцій програми, потоки запитів на підтримку та погані відгуки App Store. Розробник програми GoodNotes, PDF-додатку та нотаток, опублікував документ підтримки, щоб пояснити, що відбувається, а Джеймс Томсон видалив синхронізацію налаштувань зі свого додатка-калькулятора PCalc. І стає все гірше.

«Схоже, кількість помилок iCloud за останні пару днів дійсно почастішала», — сказав Пол Хаддад, розробник TweetBot. написав у Twitter. Чи варто вам хвилюватися?

Як захистити свої хмарні дані

З цими проблемами синхронізації мало що можна зробити, і можливість втрати даних викликає справжнє занепокоєння. Найкращий спосіб захистити себе – створювати резервні копії. Для багатьох користувачів iOS резервна копія означає резервну копію iCloud.

Наразі вони працюють нормально (ви можете будь-коли перевірити сторінку статусу системи iCloud від Apple, щоб побачити, що працює чи ні), але, можливо, вам потрібно щось трохи більше контролювати. Ви можете або перейти до локального резервного копіювання пристрою iOS через iTunes або Finder, або скористатися програмою iMazing для більшого контролю резервного копіювання.

Для користувачів Mac це набагато простіше. Ви можете використовувати вбудовану програму Time Machine, щоб створити резервну копію всього на зовнішній диск, або запустити чудовий Carbon Copy Cloner, щоб зробити те саме. Якщо ви це зробите, не забудьте поставити прапорець у програмі «Фотографії», яка завантажує всі оригінали з вашої бібліотеки фотографій iCloud на ваш Mac.

Регулярні резервні копії є важливими, незважаючи ні на що, тому, якщо ви ще не робите їх, ви можете скористатися цією можливістю почати — і продовжувати, навіть коли Apple все виправить.