Saltar al contenido

İPhone 12 Ekranınızı Nasıl Kırarsınız?

22 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Apple, yeni iPhone 12 modellerinin ekranlarındaki seramik kaplamanın şimdiye kadar kullanılan en sert kaplama olduğunu iddia ediyor.
  • Yeni iPhone modelleri kırılabilir, testler bulabilir, ancak bunu yapmak çok fazla yükseklik ve bazı sert yüzeyler gerektirir.
  • PhoneBuff YouTube kanalı, iPhone 12 Pro Max’i 5 metreden beton bir bloğa düşürdü ve çerçevedeki bazı çizilmelerin ötesinde görünür bir hasar görmedi.

MKPCaptain / Pixabay

Dünyanın durumu hakkında öfkeli ve bir şeyi yok etmek gibi mi hissediyorsun? Apple’ın bir iPhone ekranında kullandığı en sert malzeme olduğunu iddia ettiği seramik kaplamaya rağmen, yeni iPhone 12 ekranıyla bunu yapmak mümkün. Seramik Kalkan, kullanılan ekrandan dört kat daha güçlüdür. Şirket, Apple’ın önceki modellerinden bazıları olduğunu söylüyor. Yeni ekran, camın kırılmaya karşı dayanıklılığını artıran nano ölçekli seramik kristallerle aşılanmıştır. Ancak, koronavirüs salgını için üzgünseniz ve bir şeyi bozmak istiyorsanız, sigortacı Allstate bunu 12 Pro’nuzla 6 fit yükseklikten sert bir kaldırıma yapmanız gerektiğini fark eder. Şirket bir haber bülteninde «12 Pro sırtına düştüğünde paramparça oldu ve camın gevşemesine ve geniş kamerasının çatlamasına neden oldu» dedi. Ne yazık ki, imha etmek isteyenler için «hasar felaket değildi» ve iPhone 12 Pro işlevselliği etkilenmiş görünmüyordu.

Змістовий покажчик

Belki Sadece Vakayı Kullanın

Allstate Protection Planning’in başkan yardımcısı ve küresel kreatif direktörü Jason Siciliano bir haber bülteninde «Seramik Kalkan cephesi büyük bir gelişme,» dedi. «Bununla birlikte, her iki telefon da bir kaldırıma düştüğünde hasar gördü. Ağır onarım maliyetleri göz önüne alındığında, herkesi koruyucu bir kılıf kullanmaya ve yeni iPhone 12’lerine pahalı bir kameraya vereceğiniz özenle davranmaya teşvik ediyoruz.» Belki de Avustralya’daki yıkıcı yangınlar sizi hayal kırıklığına uğrattı. İyi haberler! JerryRigEverything YouTube kanalından Zack Nelson, iPhone 12 Pro’yu Mohs sertlik ölçeğine göre test etti ve cihazın ekranının «hala altıncı seviyede, yedinci seviyede daha derin oluklara sahip olduğunu» keşfetti. İklim değişikliğine katkıda bulunan umursamaz politikacılar ve kurumsal ilgisizlik karışımı gazabınızı kışkırtıyorsa, YouTube kanalı MobileReviewsEh, ekranını kırmak için Phone 12‌’de bir güç ölçer kullandı.

Gözden geçirenler, ‌iPhone 11 the’in 352 newton kuvvete dayanabildiğini, ‌iPhone 12‌’nin ise 442 newton kuvvete dayanabildiğini buldular. Ancak 12’nin kenarları o kadar iyi gitmedi ve ‌iPhone 12‌’nin arka camı kolayca çizildi. İnceleme, «Bu Seramik Kalkan, ‌iPhone‌ 12’lerde kesinlikle daha dayanıklı» dedi. «Biraz, 100 newton’dan fazla. Bu ekranı kırmak çok çaba gerektirdi. Çizilmeye karşı koruma açısından ‌iPhone of’un geri kalanı ‌iPhone 11 the ile benzer. Ekran biraz daha çizilmeye karşı dayanıklı.»

Kırılacak Bir Merdiven Alın

Bu yıl Kaliforniya’nın yaklaşık% 4’ünün yandığını gördünüz mü? İPhone 12’nizdeki endişenizi gidermek için biraz yükseklik elde etmek isteyebilirsiniz. EverythingApplePro’daki incelemeciler tam da bunu yaptı, 3 metrelik bir merdiveni ölçeklendirip yere düşürdü.

Yan tarafa düştüğünde, kamera Pro üzerinde çalışmayı durdurdu ve arkadaki bir damla camı kırdı. Yine de ekran tek parça halinde kaldığı için hayal kırıklıklarını telefonlarından çıkarmak isteyenler için her şey olumlu değil. Siyaset bu yıl bir felaketti. Joe Biden’ın zaferi için dişlerinizi gıcırdatan bir Trump destekçisiyseniz, iPhone 12’nize vurmaktan daha uygun bir yol olamaz. Ne yazık ki, YouTube kanalı PhoneBuff, 5 fit yükseklikten beton bir bloğa bir iPhone 12 Pro Max düşürdü ve görünür olmadı çerçeve üzerindeki bazı çizilmelerin ötesinde hasar. Ancak hepsi kaybolmaz. Syntax and Motion film yapım şirketi web ve satın alma müdürü Greg Suskin bir e-posta röportajında ​​»Denerseniz ekran kesinlikle kırılacak» dedi. «Corning’in yıllar içinde kırılmaya karşı korumada elde ettiği kazançlar ne olursa olsun, yine de temperli bir cam ekran koruyucusu öneririm. Kurulumu çok kolay ve çok ucuz (bugünlerde üç paket için 15 dolardan az) . Apple’ın vaat ettiği ve teslim ettiği sağlamlığına rağmen, 6 fitlik bir düşüş hala herhangi bir telefon için çok fazla. » Apple’ın yeni iPhone ekranı gerçekten her zamankinden daha sert olabilir. Yine de, bir merdiveniniz ve elinizde biraz somut varsa, onu kırmanın yolları vardır.