Saltar al contenido

Last.fm Scrobbling: як це використовується для музики?

15 de abril de 2021

Якщо ви ніколи не користувалися музичною службою Last.fm або не знаєте нічого про її історію, можливо, ви не знайомі з актом музики Scrobbling. Процес Scrobbling реєструє пісні, які ви слухаєте. Спочатку це слово походить від системи рекомендацій щодо музики, Аудіоскроблер, який розпочав життя як університетський проект – задуманий та запрограмований співзасновником Last.fm Річардом Джонсом. Метою системи Scrobbling Last.fm є надання користувачам можливості побачити їхні звички прослуховування музики, а також побачити рекомендації, які можуть зацікавити. Під час відтворення пісень із джерел, які використовують Scrobbling, служба Last.fm додає цю інформацію до своєї бази даних, де відображаються різні статистичні дані (назва пісні, виконавець тощо). Інформація про метадані, така як тег ID3 доріжки, підтримує це звітування. Створюючи профіль пісень, які ви слухаєте, Last.fm стає чудовим інструментом виявлення музики.

Змістовий покажчик

Чи можу я скроблювати з потокового музичного сервісу?

Скраблінг обмежується не лише послугою Last.fm. Існує багато способів створити свій профіль прослуховування, зокрема під час потокової передачі музики. Щоб допомогти зібрати інформацію про всі пісні, які ви слухаєте, деякі онлайн-служби пропонують можливість встановити посилання на Last.fm (використовуючи дані вашого облікового запису), щоб дані автоматично надсилалися. Потокові музичні сервіси, такі як Spotify, Deezer, Pandora Radio та Slacker, реєструють потоки, які ви транслюєте, і передають цю інформацію у ваш профіль Last.fm. Але деякі не мають вбудованої підтримки Scrobbling. У цьому випадку вам потрібно буде завантажити та встановити спеціальні доповнення для вашого веб-браузера.

Чи дозволяють програвачі мультимедійних програм програвати скраблінг?

Якщо ви використовуєте VLC Media Player, MusicBee, Bread Music Player або Amarok, тоді всі вони мають вбудовану підтримку Scrobbling. Однак, якщо ви використовуєте iTunes, Windows Media Player, Foobar2000, MediaMonkey тощо, тоді вам потрібно буде встановити програмний інструмент для посередництва. На даний момент програмне забезпечення Scrobbler Last.fm доступне для Windows, Mac та Linux. Він працює з різними музичними програвачами, тому, мабуть, перший варіант, який потрібно спробувати. Крім того, це безкоштовно. Для інших медіаплеєрів, які не вказані як сумісні, найкраще відвідати офіційний веб-сайт розробника, щоб перевірити, чи є у вашому музичному програвачі спеціальний плагін для Scrobbling.

Чи можна використовувати музичні апаратні пристрої для скроблінгу?

Досить багато пристроїв Scrobble to Last.fm, включаючи такі пристрої, як iPod та системи для домашньої розваги, такі як Sonos.

Інше програмне забезпечення Scrobbler

Last.fm також надає вичерпний перелік інструментів Scrobbler на своєму веб-сайті Build.Last.fm для різних програм. Ці плагіни додають підтримку веб-браузерів, Інтернет-радіостанцій та апаратних пристроїв.