Saltar al contenido

LG, Apple TV uygulamasını yeni TV’lerine ekliyor

24 de abril de 2021

Ne: LG, TV’lerinin Apple TV uygulamasını içereceğini duyurdu
Nasıl: Apple kullanıcıları abone olabilir ve Apple TV +, Apple TV kanalları ve iTunes video kitaplıklarını izleyebilir. Ayrıca iTunes hizmetindeki 100.000’den fazla film ve TV şovunu kiralayabilir veya satın alabilirler.
Neden umurunda: LG, mevcut iTunes ve Mac kullanıcılarının daha fazla televizyon setine erişmesine izin verirken akış hizmetinin benimsenmesine yardımcı olabilecek donanımsız bir Apple TV uygulaması sunan Samsung, Roku ve Amazon Fire TV cihazlarına katılıyor.

CES'teki LG sahnesi yeni Apple TV + 'ı gösteriyor

Cankurtaran / Lance Ulanoff
Ekstra bir donanım kutusuna ihtiyaç duymadan Apple TV’yi televizyonunuzda kullanmak artık daha kolay. Pazartesi günü Las Vegas’taki CES’te LG, Apple TV uygulamasını 2020 ve sonraki OLED TV’lerine dahil etmeye başlayacağını ve Apple medya ekosistemine Apple dışı donanım erişimi sunmada Samsung, Roku ve Amazon’a katılacağını duyurdu. 2018 ve 2019 LG TV modellerinin sahipleri, uygulamanın bu yıl da geleceğini görecek. Bir basın bülteninde LG, yalnızca abonelerin Apple TV + programını izleyebileceğini değil, aynı zamanda Mac ve iOS kullanıcılarının iTunes arşivlerine, kiralamalarına ve iTunes medya mağazasından satın aldıklarına erişebileceklerini de not ediyor. LG’nin 2020 için yeni serisi, 13 yeni OLED 4K Ultra HD TV modelinin yanı sıra birkaç yeni 8K modeli içeriyor. Tüm yeni setler, NanoCell (Samsung buna QLED diyor) ve yeni Alpha 9 Generation 3 AI işlemciler gibi «gelişmiş çekirdek teknolojileri» içeriyor. LG, Samsung’un hemen arkasından dünyanın en büyük ikinci TV üreticisi olduğu için bu büyük bir mesele. Doğrudan akıllı TV’ye yerleşik bir Apple TV uygulamasına sahip olmak, kesinlikle daha fazla müşteriyi Apple’ın ekosistemine çekecektir. Görmek ve Sabah Gösterisi. Yoluyla: Pocket Lint