Saltar al contenido

Libby Uygulaması Nasıl Kullanılır

15 de abril de 2021

Okumak veya dinlemek için yeni bir kitaba sahip olmak, yerel kitaplığınıza bağlanan, dijital kitapları ve sesli kitapları ödünç alabileceğiniz uygulama olan Libby’yi nasıl kullanacağınızı bildiğiniz birkaç dakika uzaklıktadır. Kayıt işlemi ve uygulamanın temel işlevleri hakkında her şeyi öğrenin ve hiçbir zaman okuyamayacaksınız (veya dinleyeceksiniz).

Змістовий покажчик

Libby Hesabı Nasıl Oluşturulur

Yerel kitaplığınıza bağlarsanız, Libby uygulamasından en iyi şekilde yararlanırsınız. Bu, bir kütüphane kartına ve beraberinde bir PIN numarasına sahip olmanızı gerektirir, bu nedenle mevcut bir kartınız yoksa, başlamadan önce kütüphanenizi ziyaret edin.

 1. Libby uygulamasını Google Play veya App Store’dan indirin. Libby, hesabınızı oluştururken size yol gösterir.

 2. Seçiniz Evet «Kütüphane kartınız var mı?»

 3. Kitaplığınızı arama seçenekleriniz var, ancak en hızlı yol posta kodunuzu girmektir. Seçiniz Bir Kitaplık Arayacağım.

 4. Posta kodunuzu, kütüphane adını veya şehrinizi arama alanına girin. Ayrıca bir harita üzerinde yakındaki kütüphaneleri aramayı da tercih edebilirsiniz. Kitaplığınızı seçin.

 5. Seçiniz Kitaplık Hesap Ayrıntılarını Girin.

 6. Kart Numarası alanına kütüphane kart numaranızı girin ve seçin Sonraki.

 7. PIN kodunuzu girin ve seçin Oturum aç.

  Kütüphane kart numarasını ve PIN kodunu girmeyi gösteren Libby ekranları

  Kütüphane kartınızı kaydetmek için kart numarası ve ilgili PIN gereklidir. Kitaplığınız genellikle PIN kodunuzu telefon numaranızın son dört hanesi olarak ayarlar, ancak kitaplığı arayabilir veya bizzat gidip doğrulayabilirsiniz.

 8. Kitaplık kartı numaranızı ve PIN kodunuzu başarıyla girdikten sonra, size bir Libby dijital kitaplık kartı atanır. Seçiniz Sonraki kütüphanenizin dijital materyal koleksiyonuna erişmek için.

  Libby'de dijital kütüphane kartı

Libby Uygulamasını Kullanarak Malzemeler Nasıl Kontrol Edilir

Libby, kütüphanenizin dijital ve sesli kitap koleksiyonunu içerir. Yazarları, başlıkları aramak veya türlere göz atmak da dahil olmak üzere, bir kitaplıktaki bilgisayarı kullanırken yaptığınız gibi burada da arama yapabilirsiniz. Tüm koleksiyonu inceleyip inceleyebilir veya belirli bir kitabı arayabilirsiniz. Kontrol etmek istediğiniz şeyi bulduktan sonra, iki seçeneğiniz vardır: Beklet veya Ödünç Al. Bu adımlar, bu süreçlerde size yol gösterir.

 1. Seçiniz Kitap Ara Kitaplıkta arama yapmak için ana ekranın üst kısmına veya mevcut materyallere göz atmak için ana menüyü kullanın.

 2. Ödünç almak için bir öğe bulduğunuzda, kitabın kapağına ve ardındanöğesine dokunun. Ödünç almak. Libby öğeleri 14 günlük bir çıkış süresiyle sınırlıdır, bu nedenle bu yeni kitabı okumak için çok uzun süre beklemeyin.

 3. Dokunmak Ödünç almak! kütüphane kartınızla açılan ekranda.

 4. Kitap daha sonra 14 gün ödünç aldığınızı gösterir. Dokunmak Açık kitap okumaya başlamak için.

  Bir kitabı ve Ödünç Al düğmesini gösteren bir Libby ekranı

  Ayrıca öğesine de dokunabilirsiniz. Göz Atmaya Devam Edin diğer öğeleri aramak için veya simgesine dokunun. Rafa Git Şu anda neyi kontrol ettiğinizi görmek için. Dokunmak Raf ödünç verdiğiniz, elinizde tuttuğunuz ve ödünç aldığınız öğelerin mevcut durumunu görmek için.

 5. Tıpkı kütüphaneniz gibi, Libby de kitabınıza şu anda sahip olmayabilir. Sıraya girmek için Bekletme Yeri kitap veya sesli kitap ekranında. E-posta adresinizi girin Bekletme Bildirimini Gönder Libby, kitabınız kullanıma sunulduğunda sizi uyarabilmesi için Bekleyin!

  Muhafaza ekranlarını Libby'ye yerleştirin

  Libby’nin aynı anda sahip olabileceğiniz kredi ve bekletme sayısı için bir sınırı vardır. Bir öğeyi tutmadan veya ödünç vermeden önce görüntülenir.