Saltar al contenido

Masal, Dizinin İhtiyaç Duyduğu Yeniden Başlatma Olabilir

17 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Xbox yeniden canlanıyor Masal, ikonik fantezi RPG serisi.
  • Yeni oyun, dünyayı ve hikayeyi yeniden canlandıran tam bir yeniden yapım olacak.
  • Eğer yeni Masal Orijinalin yaptığının yarısını bile yakaladığında, gelecek neslin en havalı oyunlarından biri olabilir.

Microsoft

Temmuz 2020’de Microsoft ve Xbox, orijinal Xbox neslinin en ikonik fantastik RPG serilerinden birinin geri dönüşünü yayınladı. Henüz pek bir şey bilinmemekle birlikte, Masal bir süredir görmediğimiz bir dünyanın ilginç bir resmini yeniden çizin. Orijinal Xbox, oyuncuların keşfetmesi için birçok harika dünyaya sahipti. Halkalarından Halo: Combat Evolved orijinalin zengin, irfan dolu dünyasına Masal, oyuncuların atlayabileceği birçok seçenek vardı. Dolayısıyla, Xbox bir filmin kısa tanıtım fragmanını yayınladığında Masal remake, şirket anında dikkatimi çekti. Güçlü bir başlangıca rağmen Masal ve Fable II, dizi sonra yol kenara düştü Masal III. Hayranlar diziye güçlü bir sevgi beslediler, ancak daha sonra Masal III sadece şunun gibi nakavt oyunlar vardı Masal Kahramanlarıbenim de dahil olmak üzere birçok kişinin aşık olduğu orijinal unsurları tamamen ortadan kaldıran. Yine de tam teşekküllü bir oyun için bu başlığın bir fragmanında bir kez daha göründüğünü görmek harika hissettirdi. Oyunun başlarında bir görev sırasında yanlışlıkla yanlış kişiye vurduğum ilk seferki gibi tüm hatıralar akıp gidiyordu.

İyi olduğunu düşündüğüm birini öldürmekten duyduğum suçluluk duygusunu ve ardından gelecekteki bir oyunda tamamen kötüye gitmeye karar verdiğimde suçluluk duymadığımı hatırlıyorum. Dünyaya nasıl yaklaştığımı ve karakterimin ahlaki ve ahlaksız olarak gördüğü şeyi tam olarak kontrol edebilmek, daha önce bir oyunda hiç görmediğim bir şeydi.

Змістовий покажчик

Güzelce Ücretsiz

Orijinal ile ilgili en iyi şeylerden biri Masal dizi olmak istediğim kişi olma özgürlüğüydü. Elbette ana karakter bendim ama bu iyi olmam gerektiği anlamına gelmiyordu. Yaptığım her eylem, ahlaki pusulamın terazisini değiştirebilir. İyi olur muyum ve meleksi özelliklerle, insanlara parlayan bir ışıkla ülkeyi gezer miydim? Ya da kalbimdeki karanlığa, kasaba halkını kurtarmak ya da bir haydut saldırısının ardından yanmasını izlemek zorunda kaldığım için bilinçaltımın kenarında çalan bencillik fısıltılarına teslim olur muydum? Beni o dünyanın derinliklerine çeken şey, iyiyle kötü arasındaki çizgiyi nasıl dengeleyeceğimi açıkça seçebilme yeteneğiydi.

Fable fragmanından ekran görüntüsü.

Microsoft

Doğa acımasızdır. Orijinalden öğrendiğim ana derslerden biri bu Masalve Playground Games, teaser’da dünyada göreceğimiz hem iyi hem de «o kadar iyi olmayan «ları sergileyerek aynı tonun bir kısmını yakalıyor gibi görünüyor. Dünya Prömiyeri fragmanının büyük bir bölümünde, ormanın içinde uçarken, ağaçların gölgelerinde uçarken yerin üzerinde yükselen bir periyi izliyoruz. Sonra aniden, herhangi bir uyarı olmaksızın, peri dev bir kurbağa tarafından yenilir. Kurbağa, ne zaman keşfedeceğimiz fantastik topraklarda her şeyin sihir ve peri tozu olmadığını kesin bir hatırlatmadır. Masal Xbox Series X ve Series S’ye geri dönüyor. Kamera, arka plandaki devasa bir kaleyi vurgulamak için ağaçların etrafında yükselerek hareket etmeye devam ediyor. Albion bize sesleniyor ve bir gün bu çağrıya cevap verebileceğiz.

Krallıklar Bir Günde İnşa Edilmez

Elbette, yeniyi çevreleyen birçok soru var. Masal. Daha çok geçmişin geleneksel oyunlarının çizgisinde mi olacak yoksa 2019’da ortaya çıktığını gördüğümüz sızıntıları ve söylentileri mi takip edecek?

Henüz kimse emin değil. Yine de bir şey biliyorum. Albion dünyasına geri dönebilmek – ister diğer gezegenlere seyahat etmemize izin veren Demon Doors ile ister orijinal oyunların daha geleneksel fantezi ortamında olsun – heyecan verici. Orijinali sevdim Masal oyunlar ve böylesine sevilen ve sevilen bir dizinin yeni bir şekilde hayata geçirildiğini görme fikri, yeni nesil oyunlarımızı daha da cazip hale getiriyor. Serideki geçmiş girişler, geliştiricilerin birlikte çalışması ve geliştirmeleri için çok şey bırakıyor. İyi ve kötünün dengesini doğrudan etkilemenizi sağlayan dünyanın sanal alanı hissi, çok az RPG’nin keşfetmeyi başardığı bir şeydir ve hiçbiri orijinali kadar iyi değildir. Masal. Plan orada. Geliştiricilerin tek yapması gereken onu takip etmek, işleri biraz karıştırmak ve yeni Masal hayranların Xbox Series X ve Xbox Series S’de yayınlandığında içine girmeleri için gerçekten harika bir RPG olabilir.