Saltar al contenido

Microsoft Edge Geçmişi ve Sekme Senkronizasyonu Nasıl Kurulur

25 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Bilinmesi gereken

 • Masaüstü: Üç noktalı menüyü tıklayın> Ayarlar,> Profiller > Senkronize et > Senkronizasyonu açın > aç Tarih ve Açık sekmeler > Onaylamak.
 • Mobil: Profil resminize dokunun> Hesap ayarları > Senkronize et > açın> Geçmiş ve Açık sekmeler arasında geçiş yapın.
 • Tüm açık sekmeleri görmek için seçin Tarih > Diğer cihazlardan sekmeler masaüstünde veya Tarih > Son sekmeler cep telefonunda.

Bu makale, Microsoft Edge’de cihazlarınız arasında açık sekmeleri ve göz atma geçmişini nasıl senkronize edeceğinizi açıklar.

Bir Masaüstünde Edge Geçmişi ve Sekme Senkronizasyonunu Ayarlama

Bu özellik Windows 10, macOS, Android ve iOS cihazlarda çalışır. Aşağıda açıklanan menü öğelerindeki seçenekleri görmüyorsanız, masaüstü ve mobil tarayıcılarınızı yükselttiğinizden emin olun ve tekrar deneyin. Senkronizasyonu etkinleştirme işlemi, hem Windows 10 hem de macOS’ta aynı şekilde çalışır, çünkü Microsoft Edge tarayıcı uygulamasını kullanarak ayarları yapmanız gerekir.

 1. Başlamak için, Microsoft Edge tarayıcı penceresinin sağ üst tarafındaki profil resminizin sağındaki üç nokta simgesini seçin. Seçiniz Ayarlar bu menüden.

 2. Ayarlar penceresinde şunu seçin: Profiller sol menüden, ardından sağdaki sağ oku seçin. Senkronize et.

  Microsoft Edge'de vurgulanan senkronizasyon ayarları.

 3. Bu tarayıcıdan senkronizasyonu hiç kullanmadıysanız, durumun «Senkronize edilmiyor» olduğunu görürsünüz. Seçiniz Senkronizasyonu açın cihazlar arasında tarayıcı senkronizasyonunu etkinleştirmek için sağda.

  Microsoft Edge'de senkronizasyonu etkinleştirme düğmesi.

 4. Bu ekranda yeni bir menü göreceksiniz. İçin geçiş anahtarlarını etkinleştirdiğinizden emin olun. Tarih ve Açık sekmeler -e Açık. Seçiniz Onaylamak işiniz bittiğinde listenin en üstünde.

  Geçmişi ve sekme senkronizasyonunu etkinleştirmek için düğmeler ve kaydırıcı.

 5. Senkronizasyon etkinleştirildiğinde, Microsoft Edge profil e-postanızın altında «Senkronizasyon açık» durumunu yeşil olarak görürsünüz.

  Microsoft Edge'de eşitleme etkinleştirildi not.

 6. Buraya dönebilir ve seçebilirsin Senkronizasyonu kapat Bu tarayıcıda Geçmiş ve Açık sekmelerin senkronizasyonunu devre dışı bırakmak için istediğiniz zaman.

Android veya iOS’ta Geçmişi ve Sekme Senkronizasyonunu Ayarlayın

Mobil Microsoft Edge tarayıcınızda senkronizasyonu etkinleştirmeden önce, onu mobil cihazınıza yüklediğinizden emin olmanız gerekir. Microsoft Store’dan veya iOS cihazlar için Apple Store’dan Android cihazlar için indirip yükleyebilirsiniz. Mobil cihazınıza yükleyip başlattıktan sonra, Microsoft hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.

 1. Mobil cihazınızla geçmişi ve sekme senkronizasyonunu etkinleştirmenin en kolay yöntemi, Senkronizasyonu açın Uygulamayı yükledikten sonra ilk başlattığınızda.

 2. Eşitlemeyi açmadıysanız veya geçmiş ve sekme eşitlemenin açık olduğunu doğrulamak istiyorsanız, ana tarayıcı penceresinin sol üst köşesindeki profil resminizi seçin – öğesini seçin. Hesap ayarları açılır menünün altında.

  Android'de Microsoft Edge'de senkronizasyonu açma.

 3. Hesap ayarları sayfasında, senkronizasyonun etkinleştirilip etkinleştirilmediğini göreceksiniz. Etkin değilse, içindeki Senkronizasyon durumu Senkronizasyon ayarları bölüm olarak görüntülenecek Kapalı. Eşitlemeyi etkinleştirmek için seçin Senkronize et.

 4. Yanındaki geçişi değiştirin Senkronize et -e Açık Microsoft Edge senkronizasyonunu etkinleştirmek için. Ardından, bireysel ayarları gözden geçirin ve her ikisinin de Açık sekmeler ve Tarih senkronizasyon etkinleştirildi.

  Android'de Microsoft Edge'de senkronizasyon kurulumunu tamamlama.

 5. Artık hem masaüstü tarayıcınızda hem de mobil tarayıcınızda senkronizasyon etkinleştirildiğine göre, ileri geri geçiş yapabilir ve her iki tarayıcıda aynı geçmişi görebilir ve sekmeleri açabilirsiniz.

Microsoft Edge Geçmişi ve Sekme Senkronizasyonu Nasıl Kullanılır

Artık cihazlar arasında senkronizasyonu etkinleştirdiğinize göre, onu nasıl kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Microsoft Edge tarayıcınızın içindeki diğer cihazlarda açık sekmeleri görmek basittir.

 1. Edge masaüstü tarayıcısını kullanarak diğer mobil veya masaüstü tarayıcılarda açtığınız sekmeleri görmek için, tarayıcı menüsünü görmek için sağ üst köşedeki üç noktayı seçin. Seçiniz Tarih bu menüden.

  Microsoft Edge'in ana menüsündeki Geçmiş menü öğesi.

 2. Geçmiş açılır listesinin üst kısmında, Diğer cihazlardan sekmeler sekmesi. Senkronize edilmiş herhangi bir cihazı genişletebilir ve orada tüm açık Edge tarayıcı sekmelerini görebilirsiniz. Sekmeyi masaüstü tarayıcınızda açmak için bu açık sekmelerden herhangi birini seçin.

  Edge tarayıcısında açık sekmeler gösteriliyor.

 3. Mobil Edge tarayıcınızda, tüm açık sekmeleri görmek için pencerenin altındaki kutulu numarayı seçin. Pencerenin üst kısmında şunu seçin: Son sekmeler.

 4. Burada, senkronize edilmiş cihazları genişletebilir ve o cihazdaki Edge tarayıcısında tüm açık sekmeleri görebilirsiniz. Cihazınızda aynı sekmeyi açmak için bu sekmelerden herhangi birini seçin.

  Android'de Microsoft Edge'de diğer cihazlarda açık sekmeleri görme.

 5. Tarayıcı geçmişinizi senkronize edilmiş herhangi bir cihazda görüntülerseniz, aynı listede sağlanan tüm cihazlardan göz atma geçmişinizi görürsünüz.