Saltar al contenido

Neden Şimdi Yeni Bir iPhone Almamalısınız?

9 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • En yeni iPhone modellerinin bu hafta Apple tarafından ortaya çıkması bekleniyor.
  • Daha küçük bir modelin daha düşük fiyatların yanı sıra dizide olduğu söyleniyor.
  • 5G desteği şu anda sınırlı olmasına rağmen, birçok kullanıcı için merakla beklenen bir özelliktir.

Georgijevic / Getty Images

İPhone 12’nin yakında piyasaya sürüldüğü söylentileri ile uzmanlar, yeni bir iPhone satın almamayı öneriyor. Apple, 13 Ekim’de bir etkinlik düzenliyor ve raporlar, en son iPhone modellerinin açıklanacağını söylüyor. İPhone serisinin 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutlarını içermesi ve daha hızlı işlemciler, 5G ve OLED ekranlara sahip olması bekleniyor. Yeni modeller, muhtemelen 699 $ ile 1099 $ arasında değişen fiyatlarla mevcut nesilden daha ucuz olabilir. Telefon takas sitesi SellCell’in COO’su Sarah McConomy, bir e-posta röportajında ​​»iPhone 12 Apple tarafından piyasaya sürüldüğünde eski iPhone’ların fiyatı düşecek,» dedi. «Bu neredeyse akıllı telefonların amortisman yasası.» İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinin beklemeye ve yükseltmeye değer olduğunu düşünüyorum. Birkaç yıl içinde ilk kez Apple, [made some really] büyük değişiklikler ve müşterilere önceki lansmanlarda bulunmayan gelişmeler getirecek. »

Змістовий покажчик

Daha Hızlı, Daha İyi Görüntüler

5G desteği, birçok kullanıcı için katil özellik olacaktır. Yeni cihazların 4G LTE ağlarından çok daha hızlı olan 5G ağlarına bağlanmasına izin verecek. Cascade Insights’ın CEO’su ve teknoloji araştırma şirketi kurucusu Sean Campbell, bir e-posta röportajında, «ABD’deki 5G desteği diğer ülkelerle aynı seviyelere ulaşmasa da, ulaşacak,» dedi. «İPhone 11 veya daha eski bir sürümü olan herkes yakında çevirmeli bağlantıyla yaşıyormuş gibi hissedecek. Ve bunu kim ister?» «İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinin aslında beklemeye ve yükseltmeye değer olduğunu düşünüyorum.» Tıpkı sabah güneş doğarken, yeni iPhone’ların önceki nesillere göre daha hızlı olması bekleniyor. Söylentilere göre iPhone 12 modelleri, hem hız hem de verimlilik artışı sağlayabilecek Apple tasarımı bir A14 yongasına sahip olacak. 5G, eski ağlardan daha fazla güç kullandığından, yeni telefonların son pil ömrünü tüketmek önemli olacaktır. Ekranların tam olarak neye benzeyeceği başka bir büyük soru. Yeni modellerin hepsinin, fiyatı ne olursa olsun daha iyi görüntü kalitesi ve daha düşük güç tüketimi sağlayan OLED Super Retina XDR ekran teknolojisine sahip olacağı bildiriliyor. Bazı söylentiler, modellerin daha akıcı video izlemeye izin veren 120 Hz yenileme hızını destekleyebileceğini gösteriyor.

Frenzy yükseltilsin mi?

Bununla birlikte, herkes en son teknoloji özelliklerinin cazibesine duyarlı değildir. «Fiyatlandırmadaki akış ve çoğu yükseltmenin eskisi kadar çığır açmaması gerçeği, en az birkaç aydır piyasada olana kadar yeni iPhone satın almamı sağlıyor,» diyor Andy Michael kurucu Bir e-posta röportajında, VPN Testinden bahsetti. «Mevcut en iyi anlaşma ile en yeni iPhone’u satın almanızı tavsiye ederim,» diye devam etti. «Muhtemelen ihtiyacınız olan şeyleri yapmanız için gereken tüm özelliklere sahip olacak ve size biraz daha ucuza mal olacaktır.»

Doğada telefonda

tolgart / Getty Images

İnceleme toplayıcı sitesi RecoRank’ın yöneticisi Tavis Lochhead de yeni bir telefon satın alma konusunda kararsız. Lockhead bir e-posta röportajında ​​»Şahsen telefonumu yükseltmeden önce birkaç yıl beklemeyi seviyorum,» dedi. «Bu yılın başlarında bir 11 alırsam, kişisel olarak, 11’ler harika olduğu için kendimi tutardım ama aynı zamanda 12’ye sahip olanları da oldukça kıskandırırım.»

Daha Büyük Her Zaman Daha İyi Değildir

Boyut, bazı kullanıcılar için önemli ve söylenti değirmeni, yeni iPhone’ların daha küçük bir model içerebileceği haberleriyle dolup taşıyor.

Dijital içerik pazarlamacısı Atta Ur Rehman bir e-posta röportajında ​​»iPhone XS Max’i bir süre kullandıktan sonra, büyük telefonların bana göre olmadığını fark ettim,» dedi. «Söylentiler doğruysa ve kompakt bir gövdede aynı uçtan uca ekrana sahip iPhone 12’nin mini bir versiyonunu bulurlarsa, iki kez düşünmeden yükseltme yapacağım.» Söylentiler doğru çıkarsa, Apple tüm üslerini yeni iPhone’larla kapatmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bazen en iyi telefon, zaten sahip olduğunuz telefondur. Yine de daha fazlasını isteyenler için, Apple’ın büyük ifşasına göz kulak olun.