Saltar al contenido

Oculus Quest 2 Uygulamalı: Bazı Kesik Köşelerle Sağlam Performans

13 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Oculus Quest 2 VR başlığı, birçok yönden ilkinden daha iyidir.
  • Maliyet düşürücü önlemler, kayış ve paket güç seçeneklerini etkiler.
  • İyi, nihayetinde uygun bir fiyata fantastik bir VR cihazı için kötüden daha ağır basar.

Cankurtaran / Rob LeFebvre

Ağustos ayında, çoğunlukla sosyal akışlarımda gördüğüm fitness uygulamaları için bir Oculus Quest satın aldım. Bakın, pandemi beni evde zor durumda bıraktı ve vücudumu hareket halinde tutmak için Zoom yoga dışında bir şeye ihtiyacım vardı. Evimdeki herkes için büyük bir hit oldu. Doğaüstü ve Sabre yendi hepimizi hareket halinde tuttu ve minik evimizden kaçma yeteneği gibi geniş dünyalara yosun ve Gölge Noktası altı ay içinde çok daha güzel bir karantina için yapıldı. Sonra, orijinal Quest’i satın aldığımdan yalnızca bir ay sonra Quest 2’yi öğrendim. Daha hafif, daha parlak ve daha yüksek çözünürlüğe sahip olması gerekiyordu. Daha iyi kontrolörler ve daha düşük bir fiyat vaat etti. Ön sipariş verdim, çünkü ben böyle bir dişli kafalıyım. Yeni Oculus Quest 2’yi yaklaşık bir haftadır ateşli küçük ellerimde tutuyorum ve birkaç uyarı ile tam olarak düşündüğüm kadar iyi.

Змістовий покажчик

İyi

Orijinal Quest, 72Hz yenileme hızına sahip 1600×1440 çözünürlükte çift OLED ekrana sahiptir. Quest 2, göz başına 1832X1920 pikselde gözler arasında geçiş yapan tek bir LCD’ye sahiptir. Ayrıca, gelecekte 90Hz’e çıkma potansiyeli ile 72Hz yenileme hızını da destekler. Karşılaştırma için, Oculus Rift ve HTC Vive gibi bir bilgisayara bağlanan VR sistemleri 90 Hz yenileme hızına sahipken, PSVR 120 Hz yenileme hızına sahip. Her iki kulaklıkta da sanal bir ortamda özgürce hareket etmenizi sağlayan altı serbestlik dereceli izleme (6DOF) bulunur. Her ikisi de oyun oynarken ellerinizi veya Oculus Touch kontrol cihazlarını takip edebilir.

Oculus Quest 2, denetleyiciler ve şarj cihazının yukarıdan aşağı görünümü

Cankurtaran / Rob LeFebvre

Tüm bu özelliklerin anlamı, Quest 2’nin orijinal Oculus’tan biraz daha parlak ve net görünmesidir. Quest 2 kulaklık seti de kesinlikle daha hafif, 18 ons (orijinal benim mutfak ölçeğime göre 20,6 ons), ancak denetleyiciler biraz daha ağır (orijinalin 4,6’sına karşı 5,3 ons). Hoparlörler de bir yükseltme almış görünüyor. Daha ilk Oculus’ta olmayan daha derin bir bas tepkisi ve netlikle kulağıma daha yüksek sesle geliyorlar. Kendimi gittikçe daha az kulaklık kullanırken buldum (oysa, oyun oynarken ve ailenizi rahatsız etmek istemediğinizde yan tarafta bir kulaklık jakı olması bir artı. » vizör gözlerime ve hemen işe koyulmaya başladım. »

Kötü

Harika, değil mi? Ne yazık ki, Oculus bu yeni kulaklığı çıkarırken bazı köşeleri kesti, muhtemelen 299 dolara satabildiklerinden emin olmak için orijinal Quest’in fiyatını 100 dolar geride bıraktı. Öncelikle, kafa bandı çok kötü. Kulaklığı oldukça rahatsız bir şekilde yüzüme itiyor ve gözlüklerimi takarsam (birlikte verilen vizör ara parçasını kullanarak), başım ağrıyormuş gibi hissedebilir. Elbette, Oculus’tan «Elite Kayışı» 50 $ fiyatına satın alabilirsiniz – eski ve yeni kulaklıklar arasındaki farkın yarısı.

Orijinal Oculus Quest, bir kaydırıcı kullanarak göz bebekleri arasındaki mesafeyi (IPD) küçük artışlarla ayarlama yeteneğine sahipti. Quest 2, IPD’yi ayarlamak için yalnızca üç kilitli pozisyona sahiptir (parmaklarınızla gerçek göz ekranlarına tıklamak). Sanal gerçeklikte görüntülerin netliği, IPD’nizi başlığınkiyle eşleştirmeye bağlıdır, bu nedenle gözleriniz için çalıştıklarını umsanız iyi olur. Üçünün tam olarak ihtiyacım olan şey olup olmadığından emin değilim, ancak adalet içinde orta yuva benim için en iyisi gibi görünüyor. Maliyet düşürücü başka bir önlem mi? Birlikte verilen USB-C kablosu, ilk Quest ile birlikte gelen uzun kablonun aksine süper kısadır. Bu, ayakta dururken takılı oynamaya izin verir. Yine de Quest 2 için bir pil paketi satın alabilir ve onu baş kayışınızın arkasına takabilirsiniz, ancak bu ekstra ağırlık ve ekstra maliyettir.

Orta Yol

Dürüst olmak gerekirse, yine de? Hala Quest 2’den keyif alıyorum. Daha hafif olan kulaklık, birincisi kadar dengelemeye ihtiyaç duymuyor ve destekleme konusunda titiz davranırken, kayışı yanlarda ve üstte biraz cömertçe gevşeterek kullanabiliyorum. yüzüme. Bununla birlikte, onunla çok fazla uğraşmamak umuduyla elit bir kayış sipariş ettim.

Oculus Quest 2 ve amfi üzerinde duran kablosuz dokunmatik kontrolörler

Cankurtaran / Rob LeFebvre

Quest 2’nin kablosuz özelliği, tıpkı orijinal ünite gibi, bunu oyunun kurallarını değiştiren bir cihaz haline getiriyor. Sanal gerçekliğe minimum çabayla girebiliyorum, vizörü gözlerime kaydırıp hemen başlayabiliyorum. Yüz maskesiyle egzersiz yapmak hiç sorun değil, ilk başta bunu yapmanın tuhaf olacağını düşündüğüm kadar. Herhangi bir VR başlığı takılıyken tersine çevrilmiş yoga pozları denemek istemesem de, oturma odasında dans etmek ve hareketli hedefleri günlük olarak dilimlemek, zindeliğime ve genel ruh halime kesinlikle yardımcı oluyor. «Yeni Oculus Quest 2’yi yaklaşık bir haftadır küçük ellerimde tutuyorum ve tam olarak düşündüğüm kadar iyi.» Pil ömrü, orijinal Quest ile aynıdır (yaklaşık 2,5 saat); bu, görsel, işitsel ve işlemci yükseltmeleri düşünüldüğünde harikadır. Gibi daha fazla güç gerektiren oyunları oynayamazsınız Minecraft, No Man’s Skyveya Yıldız Savaşları: Filolar Bu kulaklıkla (henüz), ancak geliştiriciler, Quest 2’nin Snapdragon XR2’sinden henüz gerçekten yararlanamadılar (orijinal Quest, daha az yetenekli bir Snapdragon 835 çalıştırıyor). Sonuç olarak, Oculus 2’yi aldığım için hiçbir pişmanlığım yok. Daha fazla güce, daha iyi çözünürlüğe sahip ve orijinalinin yaptığı tüm oyunları ve uygulamaları çalıştırıyor, bu da benim evimde çok oyunculu oyunlar oynamak için iki VR konsol anlamına geliyor sevmek Sabre yendi ve zombi atıcı Arizona Sunshine. Tüm bunlar 299 $ karşılığında (artı 50 $ ‘lık kayış hala postayla geliyor) ve (sanal) ortamınızı kolaylıkla değiştirmek için oldukça eğlenceli bir küçük VR cihazınız var.

Güncelleme 10/19/20: 17:50 ET: Oculus Quest’in orijinal fiyatı belirtildiği gibi 349 $ değil, 399 $ idi. Makaleyi bunu yansıtacak şekilde güncelledik.