Saltar al contenido

PvP Neden Bazı Oyuncular İçin Diablo 4’ü Yıkabilir?

14 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Diablo 4Her zaman çevrimiçi olan dünyasında, oyuncuların keşfetmesi için çeşitli PvP bölgeleri bulunacak.
  • Uygun dengeleme olmadan, oyuncular PvE içeriğini toplayabilecek ve ardından PvP alanlarında diğerlerine üstün gelebilecek.
  • Dengesiz bir PvP, oyuncuların hayal kırıklığına uğramasına veya içerikten tamamen kaçınmasına neden olabilir.

Activision Blizzard

Diablo 4 PvP bölgelerine sahip olacak, ancak çoğu oyuncu muhtemelen bunlardan kaçınacaktır. Blizzard kısa süre önce yaklaşmakta olan aksiyon RPG’si hakkında bir sürü yeni ayrıntı ortaya çıkardı. Diablo 4oyuncu-oyuncu (PvP) içeriği göz önünde bulundurularak tasarlanmış bölgelere sahip olacağı gerçeği de dahil. Fikir ilk bakışta çekici gelse de, şu anda hakkında bildiklerimize daha yakından bakmak oyuncularda daha fazla hayal kırıklığına yol açabilir. «Diablo 3 o zamandan beri birçok oyuncu için hedefi kaçırdı Diablo 2 PvP çok temel bir özellikti. Maalesef, içinde PvP Diablo 2 BEAT Invitational’ın kurucu ortağı Bill Elafros, tebapit’a e-posta yoluyla verdiği demeçte, «çok fazla acı olduğu için bazıları için bazı olumsuz deneyimlere yol açtı.» Şeytan 4 her yerde olmaktansa bazılarının içerdiği PvP ile ikisi arasında bir orta yol arıyor. »

Змістовий покажчик

Her Zaman Çevrimiçi, Her Zaman Bağlı

Bu ilk defa değil Şeytan seri, çok oyunculu özellikli – 2000’ler Diablo 2 ayrıca vardı – ancak bu sefer daha dikkat çekici çünkü oyun her zaman çevrimiçi bileşenlere sahip olacak ve özel yapım maçlar yerine belirli alanlara kilitlenecek. «Diablo 4’ün herhangi bir yerde ve her yerde olmaktansa bazıları içerdiği PvP ile ikisi arasında bir orta yol aradığına inanıyorum.» Geçmişin aksine Şeytan diğerlerine açabileceğiniz tek oyunculu örneklere sahip oyunların tamamı Diablo 4 ‘Dünyası ve hikayesi paylaşılan bir dünyanın içinde olacak. Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarında (MMORPG’ler) görebileceğiniz gibi, etrafta dolaşan ve görevleri tamamlayan diğer oyuncuları görebileceksiniz. World of Warcraft. Ayrıca, belirli oyun modlarına girmek zorunda kalmadan herhangi bir noktada PvP bölgelerine girebileceğiniz anlamına gelir.

Başkalarından Ödünç Alma

İçinde Diablo 4, oyuncular Nefret Alanlarına, herhangi bir oyuncunun diğerine saldırabileceği alanlara girebilecek. Düzgün olmayan veya hazırlıksız bu alanlara gidin ve ödeyeceğinizden emin olun. Ubisoft’ta bulunan Dark Zones’a çok benzeyen bir sistemdir. Bölme ve Bölüm 2ve hatta sistemin daha az arzu edilen özelliklerinden bazılarını ödünç alıyor gibi görünüyor – örneğin, sizi bölgedeki diğer tüm oyuncular için işaretleyen bir ritüelde temizleyebileceğiniz Nefret Parçalarını toplamak gibi.

Diablo IV karakter envanter ekranı

Activision Blizzard

Süre Bölme Oyunla ilgili bazı tartışmaların oyuncuları ilerlemeye zorlayarak Dark Zone’a girmesine neden oldu. Diablo 4‘ın PvP’si ilerlemeye bağlı olmayacak. Bunun yerine, temizlediğiniz Nefret Parçaları yalnızca kozmetik eşyaların kilidini açmak için kullanılacaktır. Bu, özellikle oyunun tüm oyuncu-çevre (PvE) yönlerinden hala keyif almak isteyenler için doğru yönde atılmış bir adımdır. Ancak tam olarak takip etmemesine rağmen Bölmeayak sesleri, hala bazı endişeler var Diablo 4PvP modu, en önemlisi PvE ve PvP karşılaşmaları arasındaki teçhizatın dengelenmesidir.

Dengeyi Bulmak

PvP, oyuncuların kilidini açmak için belirli bir ilerlemeye veya özel teçhizata bağlı olmayacağından, PvE zırhı ve silahları, Nefret Alanlarında meydana gelen çeşitli oyuncu-oyuncu karşılaşmalarını beslemek için kullanılacaktır. Bu, sorunları dengelemek için çok yer bırakıyor, Blizzard’ın değişmeyi umursamadığı bir şey. Joseph Piepiora, lider sistem tasarımcısı Diablo 4, Windows Central’a, ekibin PvP’nin adil olması gerektiği fikrinden kurtulmak istediğini, bunun yerine «yüksek risk eşittir yüksek ödül» fikrine odaklandığını söyledi. Nefret Alanlarını geçerken herhangi bir noktada, kendinizi sizden çok daha güçlü ve daha iyi donanıma sahip bir takıma karşı bulabilir, esasen sizi kazanma şansınız olmayan bir kavgaya zorlayabilirsiniz.

Bu, oyuncular için can sıkıcı olabilir, özellikle de herhangi biri yanlışlıkla PvP alanlarına girerse. Gibi oyunlarda PvP deneyiminiz yoksa Diablo 4, o zaman çok daha güçlü oyuncular tarafından kesinlikle yok edilmekten mutlu olmayacaksınız. Evet, bunun oyuncuların aldığı bir risk olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak bu onların hoşuna gidecekleri anlamına gelmez ve geliştiriciler bunu ele almadıkça bazı oyuncuların tamamen terk etmesine neden olabilir. Elafros, «Gördüğüm en büyük zorluk, PvP becerilerini ve PvE’yi nasıl dengeleyecekleri.» Dedi. «Belki de farklı teçhizat setleriyle WoW’a benzeyecek.»