Saltar al contenido

Raspberry Pi 400 – це повернення 80-х

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Raspberry Pi 400 – це цілий комп’ютер, вбудований у маленьку клавіатуру.
  • Він працює під управлінням ОС Raspberry Pi, операційної системи на базі Linux.
  • Так, він може грати в ігри.

Фонд Raspberry Pi

Той, хто досить дорослий, щоб пам’ятати Commodore 64 та Sinclair ZX Spectrum з 1980-х, відчує ностальгічне відчуття свого духовного наступника Raspberry Pi 400. Це все дуже радісно. Це комп’ютер Raspberry Pi за 70 доларів, вбудований у клавіатуру. Просто підключіть мишу та телевізор (або монітор), і ви вимкнетесь. Як початковий комп’ютер, це важко обіграти. «Є дві очевидні аудиторії», – сказав письменник та фанатик малого комп’ютера Роб Бесчіца tebapit за допомогою прямого повідомлення «ностальгіки, які пам’ятають зручні персональні комп’ютери 8-бітової ери, та молоді ентузіасти, які вперше зустрічаються з унікальним дизайном комп’ютера в клавіатурі».

Змістовий покажчик

Історія повторюється

Ще в 1980-х роках всі домашні комп’ютери виглядали так. Commodore 64 може бути найвідомішим у США, але у Великобританії існував Sinclair ZX Spectrum, маленька все-в-одній машина, яку любили і донині має культовий статус. Ці машини підключали до телевізора, і ви сиділи схрещеними ногами на підлозі вітальні, друкували програмне забезпечення з друкованих сторінок журналів або завантажували програми з аудіокасети. Мишей не було. Комплект персональних комп’ютерів Raspberry Pi 400 – це те саме, що створено лише для сучасних днів. Це товста клавіатура QWERTY з комп’ютером знизу та безліччю портів на задній панелі. Він поставляється у двох версіях. За 70 доларів ви отримуєте сам комп’ютерний блок; за 100 доларів ви отримуєте комп’ютер, плюс мишу USB, блок живлення USB-C, SD-карту з встановленою операційною системою Raspberry Pi OS, кабель HDMI та путівник.

Це не ПК

Не купуйте це, якщо все, що вам потрібно – це дешевий спосіб запустити Microsoft Office і перевірити свою електронну пошту. Pi 400 не працює під управлінням Windows. Він працює з власною операційною системою з відкритим кодом, що називається ОС Raspberry Pi, яка сама по собі заснована на версії Linux. Коротка версія полягає в тому, що ви дійсно побачите звичне обчислювальне середовище, коли його включите, з вікнами, вказівником миші та іншими сучасними зручностями. Ви також можете запустити текстовий процесор або програму для роботи з електронними таблицями та всілякі інші звичайні програми. Але його справжнє серце – це освіта та розвідка. «ОС Raspberry Pi поставляється з попередньо встановленою програмою для навчання, програмування та загального користування», – йдеться в описі на сторінці завантаження ОС Raspberry Pi.

Окрім форм-фактора, ця увага до освіти є найбільшою паралеллю до тих старих комп’ютерів 1980-х. У Великобританії BBC Micro було знайдено приблизно в 80% шкіл. так, що ВВС. Pi 400 – ще одна чудова навчальна машина. Це не тільки дешево, але й розроблено, щоб допомогти дітям зосередитися. «Це чудово підходить для дітей, тому що це прив’язує їх до завдання, – каже Бешица, – на відміну від ноутбуків і планшетів, які ходять куди завгодно, або від незграбних сучасних настільних ПК, які, як правило, переборюють і ускладнюють».

Не тільки для дітей

Raspberry Pi 400 корисний не лише для того, щоб навчити дітей програмувати. Він ідеально підходить для хобі-проектів, для роботи яких потрібен комп’ютер. Це може бути проста машина для письма для авторів. І якщо вам подобається ОС Raspberry Pi, це справді може бути вашим основним комп’ютером. Або це може закінчитися так само, як і більшість домашніх комп’ютерів «все в одному» 1980-х: назавжди підключений до телевізора і використовуваний як ігрова машина.