Saltar al contenido

Roku Hata Kodu 014.30: Nedir ve Nasıl Onarılır

25 de abril de 2021

014.30 hatası, bir Roku cihazı güçlü bir internet sinyali almadığında veya akış sırasında internete bağlanamadığında ortaya çıkar.

Змістовий покажчик

Roku Hatası 014.30 Nasıl Görünüyor?

Hata, genellikle ekranın çoğunda mor bir kutu olarak görünür. Aşağıda görünen yaygın mesaj bulunmaktadır: Kablosuz ağınıza bağlanılamıyor. Aşağıdakileri kontrol et:
Parolanız doğru girildi mi (parolalar büyük / küçük harfe duyarlıdır)?
Yönlendiriciniz bilinmeyen MAC adreslerini engelliyor mu? Öyleyse, MAC adresini ekleyin …
hata kodu: 014.30

Roku Hata Kodunun Nedeni 014.30

Bu hata, Roku cihazınızla akış başlatmaya çalışırken veya bir akış oturumu sırasında ortaya çıkabilir. İnternet sinyali, cihazın düzgün çalışması için çok zayıfladığında veya internet olmadığında ortaya çıkar.

Roku Hatası 014.30 Nasıl Onarılır

Bu sorunun çözümü genellikle basittir, ancak sizin kontrolünüz dışındaki sorunlardan kaynaklanabilir.

  1. Wi-Fi ağınızı, cep telefonunuz veya bilgisayarınız gibi başka bir cihazla test edin. Devam etmeden önce internetinizin düzgün çalıştığından emin olun. Değilse, durun ve internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

  2. Roku uzaktan kumandanızı kullanarak şu adrese gidin: Ayarlar > Sistem > Sistemin yeniden başlatılması Roku menüsünde veya Ayarlar > Sistem > Güç > Sistemin yeniden başlatılması Roku sisteminizi yeniden başlatmak için bir Roku televizyonunuz varsa. Alternatif olarak, Roku cihazını güç kaynağından çıkarabilir, birkaç saniye bekledikten sonra yeniden bağlayabilirsiniz.

  3. Modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatın. Roku’nun sinyalini kaybetmesine neden olan başka bir parazit varsa, modemi ve yönlendiriciyi yeniden başlatmak kablosuz sinyalinizi normale döndürebilir.

  4. Tüm cihazlar tekrar açıldığında, hatanın oluşup oluşmadığını görmek için Roku’yu test edin. Hata hala görünüyorsa, gitmek için Roku uzaktan kumandasını kullanın. Ayarlar > > Bağlantı kurulumu ve seçin Kablosuz. Ağınızı seçin ve doğru girildiğinden emin olmak için ağ şifresini girin. Seçiniz Bağlan Devam etmek için. Bazı kullanıcılar, ağ şifreleri semboller veya noktalama işaretleri içerdiğinde 014.30 hatasını gördüklerini bildirdi. Soruna bunun neden olup olmadığını anlamak için Wi-Fi şifresini kesinlikle alfasayısal karakterlerle değiştirmeyi düşünün.

  5. Ağınızda MAC adresi filtrelemesi kullanıyorsanız, MAC adresi tanınmadığı için Roku cihazınız engellenebilir. Hata mesajı ekranında verilen MAC adresini, bunun Roku cihazınızın engelini kaldırıp kaldırmadığını ve hizmetinizi normale döndürüp döndürmediğini görmek için yönlendiricinize ekleyin.

  6. Wi-Fi ağınızın verimli bir şekilde çalıştığını belirlediyseniz ve 014.30 hatasını çözmek için tüm diğer çabalar başarısız olduysa, Roku cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, onu orijinal ayarlarına geri yükleyecektir. Ardından, Roku’yu yeniymiş gibi ayarlayabilir ve düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için ağınıza yeniden bağlayabilirsiniz.