Saltar al contenido

Samsung Health: Nasıl Çalışır?

21 de abril de 2021

Fit olmaya, kilo vermeye veya daha sağlıklı alışkanlıklar oluşturmaya çalışırken, bir sağlık takip uygulamasına sahip olmak stresi büyük ölçüde ortadan kaldırabilir. Samsung, Samsung Health’i piyasaya sürdüğünde bunun farkındaydı. Eski adı olan S Health’i Samsung’un sağlıklı yaşam merkezi olarak tanıyabilirsiniz. En iyi sonuçları almak için Samsung Health uygulamasını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Змістовий покажчик

Samsung Health, Sağlık Alışkanlık Merkeziniz Olmak İstiyor

Samsung Health, sağlıkla ilgili her şey için merkeziniz olarak çalışır. İstediğiniz tüm bilgilere tek bir yerde sahip olmak için egzersizler, su alımı ve koşu uygulamanıza bağlanma. Bu uygulamada çok şey oluyor, ancak amaç sağlığınızın kontrolünü size vermektir.

Köpeği gezdirdiğinizde veya koştuğunuzda, telefonunuz hareketi algılar ve sizin için izler. Uygulamanın ana sayfası, günlük adımlar, kalp atış hızı ve stres dahil olmak üzere izlemek istediğiniz farklı aktiviteleri listeler. Su alımı, kafein, uyku ve kilo yönetimi gibi şeyleri takip etme zevkinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca koşu, bisiklete binme ve yürüyüş gibi çeşitli egzersizler için özel aktivite izleyiciler de vardır.

Profilinizi Oluşturun ve Tamamlayın

Samsung Health’deki kullanıcı profiliniz, uygulama içindeki etkinliklerinizi nasıl takip ettiğinizdir. Estetik amaçlarla fotoğrafınızı, takma adınızı ve e-postanızı ekleyebilirsiniz. Ancak, size gerçekten yardımcı olan diğer bilgilerdir. Samsung Health’i size özel hale getirmek için boy, kilo, cinsiyet, yaş ve aktivite seviyesini ekleyin.

Samsung Health uygulamasındaki profil sayfası bir telefon ekranında görüntülenir.

Profiliniz, devam eden aktiviteler için ödüller, antrenmanlar sırasında kişisel rekorlar, aktivite rutininizin haftalık özetleri ve katıldığınız programların geçmişini içerir. Esasen profiliniz, ilerlemenize uzun bir şekilde bakmanıza olanak tanır ve şunları elde edersiniz: daha sağlıklı bir yaşam tarzına doğru adımlar atmanın küçük ödülleri.

Ulaşılabilir Hedefler Belirleyin

Hangi alışkanlıkları değiştirmek veya izlemek istediğinize karar verdikten sonra, sonraki şey hedefler belirlemektir. Kilo yönetimi hedefleri, fitness hedefleri ve daha fazlası var. Bu hedefler mevcut alışkanlıkları değiştirmeye dayandığından profilinizin önceden oluşturulması gerekir. Bir hedef belirledikten sonra, Samsung Health uygulamasında ana sayfanın üst kısmında bir gösterge belirir. Bu gösterge, bu hedefe doğru ne kadar ilerleme kaydettiğinizi gösterir. Göstergeye dokunduğunuzda, günlük etkinliğinizin özel bir dökümü, yakılan kalori ve hedefinizle ilgili daha fazla bilgi vardır. Ayrıca, ilerlemenizi takip etmek için uzun vadeli eğilimleri ve hedeflerinize ulaşmak için ödülleri gösteren bir sayfa da var.

Arkadaşlarla Egzersiz

Herkes tek başına çalışmayı sevmez. Rekabet edecek ve neşelendirecek birine sahip olmak, fitness hedeflerinize odaklanmanıza yardımcı olabilir. Samsung Health, öncelikle ilerlemenizle ilgilenirken, uygulamadaki Birlikte sekmesi toplulukla ilgilidir.

Telefonu tutan bir el, Samsung Health uygulamasının Birlikte sekmesini görüntüler.

Aktif olarak katılabileceğiniz aylık topluluk mücadelelerinin yanı sıra arkadaş bulma ve ekleme becerisi de vardır. Daha büyük hedefler için çalışabilmeniz için siz ve arkadaşlarınız için de zorluklar vardır.

Diğer Uygulamalara Bağlanın ve Verileri Senkronize Edin

Sağlık ve zindeliğe adanmış düzinelerce uygulama var gibi görünüyor. Kan basıncını veya kilosunu izlemek için belirli uygulamalardan kalori sayaçlarına kadar, muhtemelen en az bir başka sağlık uygulamanız daha yüklüdür. Samsung Health, düzinelerce uygulamayla ortaklık kurarak bu uygulamaları bağlamanıza ve bu uygulamalardaki bilgilerin Samsung Health ile senkronize olmasına olanak tanır. Bununla, örneğin My Fitness Pal ile yemeklerinizi takip edebilir, ardından Samsung Health’in merkezinde görüntülenen bilgileri görebilirsiniz.

Samsung Health ile Hangi Telefonlar Uyumlu?

Samsung Health uygulaması, Galaxy S3’e geri dönen tüm Samsung akıllı telefonların yanı sıra Samsung olmayan Android telefonları da destekler. Uygulamanın düzgün çalışması için Android 4.4 KitKat veya sonraki bir sürümü ve en az 1,5 GB depolama alanı gerekir. Uygulama aynı zamanda iPhone’lar için de mevcuttur ve iOS 9.0 veya sonraki bir sürümünü gerektirir. Bu uygulama genellikle yeni Samsung telefonlarına önceden yüklenmiştir, ancak Google Play Store ve Apple App Store’dan indirilebilir.