Saltar al contenido

Snapchat Puanları Nedir ve Sizinkini Nasıl Bulabilirsiniz?

27 de abril de 2021

Başka hiçbir sosyal ağ puanlama sistemi kullanmaz, peki Snapchat puanları nedir? Gönderdiğiniz anlık görüntülerin ve yayınladığınız hikayelerin bu hesaplaması, uygulamayla olan genel etkileşiminizi yansıtır.

Змістовий покажчик

Snapchat Puanı Nedir?

Snapchat’e göre puanınız, aşağıdakiler dahil olmak üzere Snapchat’i kullandığınız tüm yöntemleri içeren «özel bir denklem» tarafından belirlenir:

  • Gönderdiğiniz enstantane sayısı.
  • Aldığınız enstantane sayısı.
  • Yayınladığınız hikayeler.
  • Görünüşe göre başka şeyler – bu ne anlama geliyorsa!

Ne kadar çok anlık gönderip alırsanız ve ne kadar çok hikaye yayınlarsanız, puanınız o kadar yükselir. Snapchat’in kullanıcıların puanlarını ne sıklıkla yeniden hesapladığı belli değil, ancak muhtemelen en azından haftada bir yenileniyor. Güncel kalması için her gün veya her saat yeniden hesaplanabilir.

Snapchat Puanınızı Nasıl Bulunur?

Snapchat puanınızı görmek için, uygulamanın sol üst köşesindeki Snapchat profilinize / Bitmoji resminize dokunun. Snapcode’unuzun altında, kullanıcı adınızın yanında bir sayı göreceksiniz. Bu, Snapchat puanınızdır. Hesabınızı oluşturduğunuzdan bu yana kaç tane anlık gönderdiğiniz ve aldığınızı görmek için, Snapchat puanı kullanıcı adınızın ve mevcut puanınızın yerini iki sayının aldığını görmek için. Soldaki sayı, gönderdiğiniz fotoğrafların sayısını temsil eder ve sağdaki sayı, aldığınız fotoğrafların sayısını temsil eder.

Bu iki sayıyı eklediğinizde, toplam mevcut puanınıza eşit olmaz çünkü artan snap etkinliği için ekstra puan kazanılır.

Snapchat Puanınız Nasıl Yükseliyor?

Snapchat, puanınızı artırmak için neden çalışmanız gerektiği konusunda fazla bilgi sağlamaz. Kullanıcıların kupa kazanmalarına yardımcı olmak için puanlar kullanılırken, bu özellik 2020’de kullanımdan kaldırıldı. Onun yerine Snapchat, arkadaşlıklarınızı kutlayan özel hatıralar olan Charms’ı kullanmanızı önerir. Puanınız belirli bir seviyeye ulaştığında, bir Puan Büyüsü alabilirsiniz. Daha yüksek puanlara sahip olanlar, premium lensler gibi diğer Snapchat özelliklerine de erişebilirler. Bununla birlikte, genel olarak Snapchat, puanlama algoritması ve nasıl biriktirildiği konusunda belirsizdir.

Snapchat Puanınızı Artırmak Önemli mi?

Snapchat, daha yüksek bir puana sahip olmanın kullanıcılar için neler yapabileceği konusunda resmi ayrıntılar sağlamaz. Yani, Snapchat puanınızı artırmak o kadar da önemli değil. Bununla birlikte, Snapchat’in hızla geliştiğini ve her zaman yeni özellikler sunduğunu düşünürsek, bu gelecekte değişebilir.

Arkadaşlarınızın Snapchat Puanlarını Nasıl Görebilirsiniz?

Son Snapchat güncellemelerinden önce, Snapchat puanını görmek için bir arkadaşınızın kullanıcı adına dokunabilirsiniz. Mevcut uygulama sürümüyle artık bu mümkün değil, ancak arkadaşlarınızın puanlarını kontrol etmenin bir yolu var. Görüşmeler sekmenizde arkadaşınızın profiline / Bitmoji resmine dokunun. Arkadaşınızın Snapchat puanının adının altında listelendiğini göreceksiniz. Bu teknik yalnızca arkadaş olarak eklediğiniz (ve sizi tekrar eklediğiniz) kullanıcılar için işe yarar.

Sohbetler sekmesi, bir kullanıcı resmi ve Snapchat uygulamasındaki Snapchat puanı

Snapchat Puanınızı Nasıl Artırırsınız?

Snapchat puanların önemini düşük seviyede tutarken, Snapchat’ı kullanmaya devam edebilir ve aşağıdaki şekillerde puanınızı artırmaya çalışabilirsiniz:

  • Yeni bir kişiye bağlantı göndererek kullanıcı adınızı paylaşın, böylece daha fazlasını yakalayabilirsiniz.
  • Snapchat’a ek kodlarını tarayarak daha fazla arkadaş ekleyin.
  • Snapchat Lenslerini deneyin ve bunları arkadaşlarınıza gönderin veya hikayeler olarak yayınlayın.
  • Snapchat serilerinize ayak uydurun.
  • Arkadaşlarınızla Snappables oynayın.