Saltar al contenido

Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir

15 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Bilinmesi gereken

  • Snapchat videonuzu kaydedin: Videonuzu büyük kayıt buton. Simgesine dokunun. aşağı ok görene kadar düğme Kaydedildi.
  • Videonuzu hikaye olarak kaydedin: Hikayeler sekmesini seçin 3 noktalı menü. Bir anlık video ve seçin aşağı ok Bunun yanında.
  • Diğer kullanıcıların videolarını kaydedin: iOS ekran kayıt özelliğini, bir ekran video kaydı uygulamasını kullanın veya ayrı bir kamera kullanarak kaydedin.

Bu makale, genellikle görüntülendikten birkaç saniye sonra kaybolan Snapchat videolarının nasıl kaydedileceğini açıklar. Bilgiler, kendi Snapchat videolarınızı nasıl kaydedeceğinizi, bir hikaye olarak yayınladığınız bir videoyu nasıl kaydedeceğinizi ve diğer kullanıcıların videolarını kaydetmek için çeşitli yöntemleri içerir.

Snapchat Videolarınızı Kaydedin

Tek yapmak istediğiniz kendi videolarınızı kaydetmekse, çözüm kolaydır. Bir fotoğrafı göndermeden önce kaydettiğiniz gibi yaparsınız. Videonuzu basılı tutarak kaydedin. büyük açık düğmesine istediğiniz kadar uzun süre basın. Birkaç fotoğrafa bölünmüş uzun bir video olarak görünecektir. Ardından, aşağı ok Ekranın sol alt köşesinde görünen düğme. Videonuzun başarıyla kaydedildiğini anlarsınız. Kaydedildi mesajı belirir.

Snapchat'taki İndir düğmesi

Kaydettiğiniz videoyu bulmak için, Anılarınızı kontrol etmek için Anılar büyük açıklığın altında bulunan (iki karta benzeyen) simgesi snap / kayıt kaydettiğiniz videoyu orada bulmak için düğmesine basın. Ardından, izlemek için dokunun veya onay işareti videoyu seçmek için sağ üst köşedeki simgesi, ardından kaydet / dışa aktar Cihazınıza kaydetmek için altta görünen menüdeki simgesine dokunun.

Snapchat Anılarından görüntüleri kaydetme

Yeterince kolay, değil mi? Tek yapmanız gereken, kayıt etmek arkadaşlarınıza göndermeden önce düğmesine basın.

Hikaye Olarak Yayınlanan Bir Video Nasıl Kaydedilir

Videonuzu göndermeden önce kaydetmeyi unuttuysanız, ekranınıza geri getirmenin bir yolu yoktur. Ancak, bunu bir hikaye olarak yayınladıysanız, kaydetmenin bir yolu var. Senden Hikayeler sekmesine dokunun üç gri dikey nokta sağında görünen Benim hikayem. A dokunun anlık video (birden fazla haber yayınladıysanız) ve ardından aşağı ok Cihazınıza kaydetmek için yanında görünen simgesi.

Snapchat'taki İndir düğmesi

Diğer Kullanıcıların Videolarını Kaydedin

Size video gönderen veya videoları hikaye olarak yayınlayan diğer kullanıcıların Snapchat videolarını kaydetmek istiyorsanız, bu biraz daha karmaşıktır. Diğer kullanıcıların Snapchat fotoğraflarını ve videolarını kaydetmek için yerleşik bir özelliğin olmaması, herkesin hak ettiği mahremiyete sahip olmasını sağlamakla ilgilidir. Size gönderilen başka birinin fotoğrafının ekran görüntüsünü alırsanız, uygulama göndereni bilgilendirir. Yine de, diğer kullanıcıların videolarını çekmenin birkaç yolu vardır ve bunlardan bazıları işinize yarayabilir. Kendiniz öğrenmek için biraz deney yapmanız gerekecek. En az üç seçeneğiniz var.

Yerleşik Ekran Kaydı Özelliğini Kullanın

İOS 11 veya sonraki bir sürümüne sahip bir iPhone veya iPad’iniz varsa Snapchat videolarını kaydetmek için yerleşik ekran kayıt özelliğinden yararlanabilirsiniz, ancak uyarılabilirsiniz! Bunu yaparsanız, arkadaşlarınızdan kaydettiğiniz herhangi bir video Snapchat’i bu arkadaşlara videolarının kaydedildiğine dair bir bildirim göndermesi için tetikler (fotoğraflar için ekran görüntüsü bildirimine benzer şekilde). Arkadaşlarınızın videolarını kaydettiğinizin size bildirilmesiyle ilgili bir sorununuz yoksa, bu özelliği şuraya giderek etkinleştirebilirsiniz: Ayarlar > Kontrol Merkezi > Kontrolleri Özelleştirin ve sonra yeşil artı işareti yanındaki simge Ekran Kaydı. Şimdi, kontrol merkezine erişmek için ekranın altından yukarı kaydırdığınızda, yeni bir kayıt düğmesi göreceksiniz. Simgesine dokunun. kayıt Snapchat videolarını oynatmadan önce ekran etkinliğinizi kaydetmeye başlamak için düğmesine basın.

İOS'ta Ekran Kaydı seçeneği ve düğmesi

Ekran Video Kaydı Uygulaması Kullanın

Ekran kayıtları, ekranda olan her şeyi yakalamanıza ve kaydetmenize olanak tanır. Ekran kayıtları; öğreticiler, slayt gösterileri ve diğer görsel sunumları barındırmak için masaüstü bilgisayarlarda popülerdir. Mobil cihazlar için, özellikle iOS platformu için kullanılabilen çok sayıda ücretsiz ekran kaydı uygulaması yoktur. Ancak, Google Play’de arama yaptığınızda (AZ Ekran Kaydedici gibi) Android için birkaç taneyle karşılaşabilirsiniz.

Android için AZ Recorder uygulamasının ekran görüntüsü.

İTunes App Store’da görünen tüm uygulamalar genellikle hızlı bir şekilde kaldırılır. OS X Yosemite yüklü bir Mac’iniz varsa, onun yerleşik mobil ekran video kaydı özelliğini alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Başka Bir Cihaz ve Kamerasını Kullanın

İstediğiniz şekilde çalışan bir ekran video kaydı uygulaması bulma şansınız olmadığını ve Yosemite yüklü bir Mac’iniz olmadığını (veya telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak istemediğinizi) varsayalım. Diğer bir seçenek, Snapchat videosunu başka bir ayrı video aracılığıyla kaydetmek için akıllı telefon, iPod, tablet veya dijital video kamera gibi başka bir cihaz kullanmaktır. Görüntü ve ses kalitesi çok iyi olmayabilir ve kaydetmek için kullandığınız cihazın ekranına sığdırmakta sorun yaşayabilirsiniz. Yine de, bir kopyasını almanın nispeten basit bir yoludur (fazladan çalışan bir cihaza erişiminiz olduğu sürece).

Snapchat Videolarını Kaydetmeyi İddia Eden Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanmayı Unutun

Snapchat videolarını kaydettiğini iddia eden herhangi bir üçüncü taraf uygulaması muhtemelen dolandırıcıdır. Bu nedenle, bu uygulamaları indirmekten kaçının ve uygulamaya Snapchat giriş bilgilerinizi vermeyin. 2014 sonbaharında ve ardından yine Nisan 2015’te, Snapchat’in tüm üçüncü taraf uygulamaların gizlilik ve güvenlik önlemlerini artırmanın bir yolu olarak erişmesini yasaklamak için elinden gelen her şeyi yapacağı açıklandı.

Telefonuna Snapchat videosunu kaydeden kişi

Cankurtaran / Miguel Co
App Store’da ve muhtemelen Google Play’de, aldığınız fotoğrafları ve videoları kaydetmek için Snapchat oturum açma bilgilerinizi kullanabileceğinizi iddia eden birkaç uygulama bulabilirsiniz. Bunların çoğu, yakın zamanda güncellendiğini gösteriyor ve hala çalıştıklarını gösteriyor. Snapchat, bu uygulamaların potansiyel güvenlik riskleri nedeniyle oturum açma bilgilerinizi başka bir uygulamaya vermemenizi önerir. Bilgisayar korsanları bu uygulamaları hedeflerse, giriş bilgilerinize, fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişebilirler. Daha önce de oldu ve bu yüzden Snapchat üçüncü taraf uygulamalarda zor durumda kaldı.