Saltar al contenido

Spotify продовжує відкладати HiFi Audio

26 de julio de 2022

У ланцюжку форуму на сторінці спільноти Spotify модератор розповів, що компанія все ще працює над аудіо HiFi, але не зміг назвати точну дату, коли вона буде запущена. Тема форуму наповнена користувачами Spotify, які висловлюють своє розчарування тим, що сервіс досі не надав аудіо HiFi, про що було оголошено в лютому 2021 року під час події компанії Stream On. Згідно з початковим оголошенням, HiFi audio мав бути запущений до кінця 2021 року як додаткова вартість для підписників Spotify Premium.

Наразі Spotify відстає від інших сервісів потокового передавання музики з їх високоякісними аудіофункціями, і якщо найближчим часом щось не буде зроблено, цей розрив продовжуватиме збільшуватися.

Apple Music, наприклад, надала своїм користувачам підтримку Spatial Audio та Lossless у 2021 році. Spatial Audio забезпечує захоплюючий 3D-звук через AirPods та інші сумісні навушники, тоді як Lossless пропонує високоякісний звук із низьким стисненням для ще кращого прослуховування. Абоненти Apple Music також не стягують додаткової плати за ці функції.

Жінка слухає музику на смартфоні

Максимальна якість потокового передавання Spotify наразі становить 320 Кбіт/с. Функція HiFi обіцяє забезпечувати «якість компакт-диска без втрат аудіо», тобто роздільну здатність аудіо 16 біт/44,1 кГц. Однак цей формат має низьку роздільну здатність порівняно з іншими сервісами потокового передавання музики, як-от Apple, яка забезпечує аудіо високої роздільної здатності 24 біти/192 кГц, що значно перевищує обіцяний (і поки що не наданий) формат Spotify.