Saltar al contenido

SSD-накопичувачі M1 Mac можуть працювати понаднормово

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Популярний інструмент аналізу накопичувачів показує, що Mac M1 записує дані на все життя на свій твердотільний диск лише за кілька місяців.
  • SSD-накопичувачі можна записувати лише кінцеву кількість разів.
  • Можливо, Macs повідомляють лише про неправильні дані.

Патрік Лінденберг / Unsplash

Маки Apple M1 можуть переробляти свої внутрішні твердотільні накопичувачі. Вони обмінюються такою кількістю даних, що накопичувачі, призначені для роботи протягом 10 років, можуть тривати лише кілька місяців. Щось дивне відбувається всередині нових Apple Silicon Macs, і проблема може полягати в «обміні файлами». Обмін трапляється, коли на комп’ютері закінчується доступна оперативна пам’ять, або просто підраховується, що деякі дані, що зберігаються в оперативній пам’яті, будуть чудовими на повільніших твердотільних накопичувачах, поки це не буде потрібно. Незалежно від причини, операційна система пише більше даних, ніж зазвичай. Але чи варто хвилюватися власникам M1 Mac? «Просто використовуйте комп’ютер так, як ви очікуєте,» – пише користувач форуму MacRumors deeddawg. «Оцініть ситуацію наближаючись до кінця гарантійного покриття, будь то рік чи три.»

Змістовий покажчик

Як перевірити використання SSD

Для швидкого ознайомлення з використанням твердотільного накопичувача вам знадобиться програма Activity Monitor, де ви можете бачити, як дані записуються в режимі реального часу, а також загальну кількість прочитаних і записаних байтів. Якщо вам потрібна більш детальна статистика використання диска, вам потрібно буде відкрити Термінал, текстове вікно, в нижній частині Unix Mac. Вам також потрібно буде встановити щось під назвою SMART Monitoring Tools, що найпростіше зробити менеджером пакетів Homebrew. Якщо запустити правильну команду, ви побачите такий вивід:

Цей показник показує 150 ТБ записаних 432 годин використання. Це 18 днів, якщо комп’ютер насправді працював цілодобово.

Чи варто турбуватися про надмірне використання твердотільного накопичувача?

Вас це повинно турбувати? Так і ні. По-перше, ваш M1 Mac може навіть не робити цього. І навіть якщо це так, сучасний твердотільний диск оснащений достатньо великим використанням. У них навіть є додаткові «приховані» сектори, відведені для використання в пресі лише тоді, коли використовувані сектори починають зношуватися. І все-таки, якщо ваш Mac справді вириває власний твердотільний диск, ви скоротите його життя. Кожну комірку пам’яті можна записати лише певну кількість разів. Чим більше ви пишете, тим швидше ви досягаєте цього обмеження, і деякі користувачі повідомляють, що їх використання вже досягло 10% від їх обмеження вже через кілька місяців.

розмита фотографія пари твердотільних накопичувачів Samsung 970 EVO

Марк ПЕЗІН / Unsplash

Інша можливість полягає в тому, що інструменти даних SMART повідомляють про неправильні номери використання. Як повідомляє Apple Insider, Apple усвідомлює проблему та знає, що дані SMART є неправильними. Тобто, SMART Monitoring Tools, мабуть, працює нормально. Це Mac повідомляють про неправильні дані.

Що ви можете зробити зараз?

Якщо вас це турбує – або просто цікавить – вам слід встановити SMART-інструменти та поглянути, а потім почекати. Якщо це лише помилка звітування, турбуватися нема про що. Якщо це справжня проблема, і твердотільні накопичувачі Mac дійсно шаленіють, тоді це буде питання гарантії, і ви повинні перевірити ще раз ближче до кінця гарантійного терміну. У будь-якому випадку, не панікуйте. Яким би способом це не закінчилося, ви повинні бути покриті.