Saltar al contenido

Uzaktan Çalışma Düzenlemesi Nasıl Müzakere Edilir

25 de abril de 2021

İster yeni ister mevcut bir çalışan olun, şirketinizi en azından yarı zamanlı olarak evden çalışmaya başlamanıza izin vermeye ikna etmek mümkündür. Uzaktan çalışma düzenlemesi yapmanın anahtarı, patronunuzla görüşmek ve evden çalıştığınızda ofiste çalıştığınızdan daha iyi çalışacağınızı kanıtlamaktır. Evden çalışabileceğiniz yeni bir iş arıyorsanız, birçok telekomünikasyon işi vardır, ancak bir evden çalışma pozisyonu aramak için en iyi yerleri öğrenmeniz gerekir.

Змістовий покажчик

Evden Çalışmadan Önce

Öncelikle, telekomünikasyonun gerçekten size uygun olduğundan emin olun. Uzaktan çalışmak birçokları için bir hayal, ama herkes için değil. Muhtemelen evden çalışmanın faydalarını zaten biliyorsunuzdur, ancak dezavantajları da bildiğinizden ve kişisel olarak evden çalışmayı başarılı veya başarısız kılacak tüm faktörleri dikkatlice göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun (gözetimsiz odaklanma beceriniz, ofis, ev kalitesi / uzak çalışma ortamı vb.). İşvereninize başvurmadan önce, mevcut rolünüzle ilgili olarak peşinde olduğunuz ev fırsatı hakkında biraz bilgi sahibi olmalı ve müzakere pozisyonunuzu güçlendirmek için çalışmalısınız. Şirketinizin mevcut uzaktan çalışma politikaları hakkında daha fazla bilgi edinin ve çok değerli ve güvenilir olma açısından bir çalışan olarak nereye uyduğunuzu değerlendirin. Bu bilgiler, uzaktan çalışma durumunuzu güçlendirebilir. Şirketiniz için geçerli olacak, işverenler için evden çalışma düzenlemelerinin faydalarını kanıtlayan bazı kapsamlı araştırmalar yapın. Çok uzun zaman önce, uzaktan çalışma bir avantaj olarak görülüyordu, ancak bugün hem çalışana hem de işverene fayda sağlayan yaygın bir çalışma tarzıdır. Teklifinizi güçlendirmek için, evden çalışanların artan üretkenliği ve daha iyi çalışan elde tutma oranı gibi, işverenler için evden çalışma faydalarına ilişkin olumlu araştırma bulgularını kullanabilirsiniz. GlobalWorkPlaceAnalytics.com, tele çalışma ve tele çalışma üzerine araştırma yapmak için harika bir kaynaktır.

Tara Moore / Getty Images

İşvereninize Yaklaşın

Araştırmanızı derledikten sonra yazılı bir teklif oluşturun. Bu, isteğinize ince ayar yapmanıza yardımcı olacak ve muhtemelen sıradan bir sözden daha ciddiye alınacaktır. Teklif, işvereninize sağlanan faydaları ve işinizi nasıl daha etkili ve verimli bir şekilde tamamlayacağınızın ayrıntılarını içermelidir. Talebinizi şahsen yapmayı tercih ediyorsanız, yine de öneriyi yazın – patronunuzla konuştuğunuzda pratik olarak. Küçük başlayarak ve hem sizin hem de işvereniniz için işlerin nasıl gittiğini görmek için iki hafta kadar evden çalışmayı teklif etmek faydalı olabilir. Müzakere becerilerinizi tazeleyerek yüz yüze tartışmaya hazırlanmak önemlidir. İsteğiniz reddedilecek gibi görünüyorsa, nedenini öğrenin ve bir çözüm veya uzlaşma sunun (örneğin, yarı zamanlı uzaktan çalışma ile tam zamanlı, kısa deneme çalıştırması vb.).

Evde Başladıktan Sonra

Herhangi bir deneme süresi boyunca, anlaşmanın kendi payınıza düşen kısmını koruduğunuzdan ve elbette üretkenliğinizi koruduğunuzdan emin olun (yolda kalmak için yazılı teklifinize ve yürütülen uzaktan çalışma sözleşmesine başvurabilirsiniz). Şirkete olan bağlılığınızı göstermek için, ilerlemenizi göstermek ve uzaktan çalışmanın işinizi nasıl iyileştirdiğini vurgulamak için patronunuzla düzenli olarak kontrol edin – böylece bu düzenlemeyi kalıcı hale getirebilirsiniz.