Saltar al contenido

Uzmanlar Dayanıklı Akıllı Telefonların Dayanmak Üzere Üretildiğini Söyledi

26 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Sağlam akıllı telefonlar, cihazlarını düşürme eğiliminde olan kullanıcılara daha fazla koruma sağlayabilir.
  • Samsung’un yeni Galaxy XCover 5’i, 1,5 metreye kadar düşmelere dayanacak şekilde tasarlandı ve 30 dakikadan fazla bir süre boyunca bir metreden fazla suya daldırılabilir.
  • Bir ankete göre, akıllı telefon sahipleri bir yılda yanlışlıkla 50 milyondan fazla telefon ekranını kırdı.

Westend61 / Getty Images

Telefonunu sık sık düşüren biriyseniz, bir iPhone’dan biraz daha sağlam bir şey düşünmek isteyebilirsiniz. Samsung, Avrupalı ​​müşterileri için yeni bir dayanıklı akıllı telefon piyasaya sürüyor. Askeriye ve inşaat sektörüne pazarlanan çok çeşitli sağlam telefonlardan biridir, ancak günlük kullanıcılar için de mevcuttur. Gadget Review CEO’su Rex Freiberger bir e-posta röportajında ​​»Akıllı telefonlarının dayanıklılığından şikayetleri olan kişiler daha sağlam bir modelden yararlanabilirler» dedi. «Özellikle ekranlarını sık sık değiştirmek zorunda kalan Apple müşterileri.»

Змістовий покажчик

Dayak atmak için tasarlandı

Samsung’un yeni Galaxy XCover 5’i, çok kötü bir günde hayatta kalmak için tasarlandı. Gelişmiş şok emilimi, 1,5 metreye kadar düşmelere dayanmasını sağlar ve IP68 sınıfı toz ve su direnci, 30 dakikadan daha uzun bir süre boyunca bir metreden fazla suya daldırılabileceği anlamına gelir. Ancak şimdilik XCover 5 Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmayacak. Sağlam bir telefona ihtiyaç duyan ABD kullanıcıları için Freiberger, şirketin web sitesine göre «sudan, damlalardan, darbelerden ve titreşimlerden aşırı sıcaklık ve neme kadar neredeyse her şeye dayanabildiği» ilan edilen Samsung Galaxy XCover Field Pro’yu tavsiye ediyor. . «Pahalı iPhone ve Android cihazlarını defalarca yok etmekle nam salmış herkes, sağlam teknolojiye bakmalıdır.» Freiberger, büyük üreticilerden rahat bir şekilde uzaklaşıyorsanız, birçok sağlam akıllı telefon mevcuttur, dedi ve BlackView BV9900’ün «su geçirmez, darbeye dayanıklı ve her yönüyle piyasadaki en dayanıklı telefonlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi. » Motorola, sağlam telefon pazarına da geri adım atıyor. Şirket, sağlam telefon üreticisi Bullitt Group ile Motorola markasını taşıyan dayanıklı cep telefonları geliştirmek ve pazarlamak için bir ortaklık duyurdu. Motorola’daki stratejik marka ortaklıklarının yönetici direktörü Dave Carroll bir haber bülteninde «Bullitt, sağlam mobil cihazlarda lider olarak öne çıktı,» dedi. «Bu cihazlar, dış mekan meraklıları ve macera arayanlardan ultra dayanıklı bir telefon isteyen tüketicilere kadar geniş bir çekiciliğe sahip. Ürünlerimizi sağlamlaştırmak ve Motorola markasının yeni ve büyüyen bir segmentte yer almasını sağlamak için Bullitt ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Cep telefonu kullanıcıları. »

Sıradan İnsanlar İçin Zor Telefonlar

Uzmanlar, sağlam bir akıllı telefon düşünmesi gereken tek kişi inşaat işçileri olmadığını söylüyor. Dayanıklı akıllı telefon üreticisi Sonim Technologies’in pazarlama müdürü John Graff, bir e-posta röportajında ​​»Pahalı iPhone ve Android cihazlarını defalarca yok etmekle ünlü olan herkes, sağlam teknolojiye bakmalıdır» dedi. Graff, Sonim’in birinci sınıf akıllı telefonu XP8, «aşırı hava ve çalışma ortamlarına, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeye dayanacak şekilde tasarlandı» dedi. «Akıllı telefonlarının dayanıklılığıyla ilgili şikayetleri olan kişiler daha sağlam bir modelden yararlanabilir.» Bir araştırmada, telefon koruma planları sağlayıcısı SquareTrade, akıllı telefon sahiplerinin bir yılda yanlışlıkla 50 milyondan fazla telefon ekranını kırdığını ve bu ekranları değiştirmenin onlara 3,4 milyar dolara mal olduğunu buldu. Anket ayrıca, akıllı telefon sahiplerinin% 66’sının geçtiğimiz yıl telefonlarına zarar verdiğini ve kırık ekranların en yaygın hasar türü (% 29) olduğunu ortaya koydu. Çizik ekranlar (% 27) ve çalışmayan piller (% 22) sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı; dokunmatik ekran sorunları ve her biri% 16 oranında yontulmuş köşeler ve kenarlar bağlandı. Araştırmaya göre sakarlık, akıllı telefon hasarının en yaygın nedeniydi. Kullanıcılar, yere bir telefon düşürmenin, kırılmanın en önemli tek nedeni olduğunu bildirdi. Diğer nedenler arasında telefonun cebinden düşmesi, suya düşmesi, masa veya tezgahtan düşmesi, tuvalete düşmesi veya çantadan düşmesi yer alıyor.

Halk evinde Smartphone bakarak genç adam

Peter Muller / Getty Images

«Günümüzün akıllı telefonları, şık görünen, ancak gündelik damlalar söz konusu olduğunda güvenilir olmayan tamamen cam tasarımlara sahip. En küçük çatlak veya hasarı bile onarmak yüzlerce dolara mal olabilir,» dedi başkan yardımcısı ve küresel kreatif direktör Jason Siciliano SquareTrade, bir haber bülteninde. «Anketimiz, çoğu telefon sahibinin cihazlarını tamir etmek için harcayacağı tutarı gerçekten hafife aldığını gösterdi,» diye devam etti Siciliano ve% 61’i, onarım maliyetleri gittiği için kırık bir ekranı daha uzun süre tamir etmeyi bekleyeceklerini itiraf etti. yukarı. «