Saltar al contenido

Video Oyunundaki Gecikmeler Oyunculara Nasıl Fayda Sağlayabilir?

18 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Video oyunları o kadar önceden planlanmıştır ki, harici kesintilerin üretim döngüleri üzerindeki etkisi aylarca ortaya çıkmayabilir.
  • Lojistik olarak, pek çok geliştirme ekibi için pandemi tarafından yönetilen dağıtılmış ekiplere geçiş yapmak zor olmuştur.
  • Evde daha fazla zaman geçirmek birçok yeni müşteriyi video oyunlarına itti, ancak bazı şirketler artan sarf malzemesi ve sunucu alanı talebiyle mücadele ediyor.

Ubisoft

2021’in en çok beklenen oyunlarının çoğu ertelendi ve bu da birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratabilir. Oyunlar için beklenmedik bir sessizlik yaşanabilecek bir yıl olsa da, bu daha fazla yeniden yapımlara ve yeniden yapımlara yol açarak klasik ve kült oyunları tekrar ilgi odağı haline getirebilir. Amazon’unki gibi 2021’in en büyük oyunlarından bazıları Yeni Dünya, Sony’nin Dönüş, WB Games ‘ Hogwarts Mirası, Bungie’nin Cadı Kraliçe için genişleme Kader 2, ve Ubisoft’un Far Cry 6 yakın zamanda planlanan sürüm pencerelerini bazıları 2022’ye kadar kaydırdı. Diğerleri, örneğin Ubisoft’un yeniden yapımı Pers Prensi: Zamanın Kumları ve Paradox Interactive’in Vampir: Maskeli Balo – Bloodlines 2, süresiz olarak ertelendi. Paradox Interactive gibi bazı şirketler projeleri iptal etti. Koei Tecmo, Square Enix ve Blizzard gibi diğer şirketler, sürüm planlarındaki boşlukları derlemeler, yeniden yapımlar ve yeniden sürümlerle dolduruyor. «Geciken bir oyun sonunda iyidir. Kötü bir oyun sonsuza kadar kötüdür.» Amazon Game Studios’un artık feshedilmiş olan kahraman nişancısının yöneticisi Colin Johanson, «Şu anda olağanüstü koşullarda yaşıyoruz» diye yazdı. Pota, Mayıs 2020’de oyunun resmi blogunda. «Devam eden COVID-19 durumunun bir sonucu olarak tüm ekibimiz evden çalışıyor … Bunu mümkün kılmak için ekip olarak çalışma şeklimizle ilgili hemen hemen her şeyi ayarlamamız gerekiyordu.»

Змістовий покажчик

Hepsini İstiyoruz ve Şimdi İstiyoruz

Gecikmeler ve bunlardan kaçınma girişimleri, oyun geliştirmede hayatın bir gerçeğidir. Video oyunları, özellikle çok oyunculu atıcılar gibi büyük projeler (Görev çağrısı) veya açık dünya korumalı alanları (Büyük otomobil hırsızlığı.

Yeni Dünya'dan ekran görüntüsü.

Amazon

Yüzlerce olmasa da onlarca ortak çalışanı olan karmaşık projelerdir ve yıllarca geliştirme aşamasında olabilirler. Sonuç olarak, bazı şirketler, geliştiricilerin piyasaya sürülme tarihlerini doldurmak için büyük miktarda fazla mesai yaptıkları tartışmalı «çatlak kültürü» uygulamalarını benimsiyor. Diğer uçta, Nintendo ve Blizzard gibi bazı şirketler, gelişmeyi aceleye getirmeme konusunda güçlü politikalara sahiptir. Nintendo’dan Shigeru Miyamoto, «Gecikmiş bir oyun sonunda iyidir. Kötü bir oyun sonsuza kadar kötüdür.» (Daha sonra 2016’da bir YouTube röportajında ​​şunu açıkladı: «Demek istediğim, kötü durumda bir oyun yayınlarsanız, her zaman pişman olacaksınız.»)

İleriye Bakacak Ne Kalır

Herhangi bir yılda, video oyunu yayın takvimi daha çok bir dizi umut verici öneri niteliğindedir. 2021’de işler normalden daha fazla değişiyor. Hala gecikmemiş birkaç heyecan verici oyun var, ancak Resident Evil 8, Deathloop, Mario Golf: Super Rush, ve Geri 4 Kan.

Yıl ilerledikçe daha fazlasını beklemek, yakın zamanda duyurulan gibi daha fazla yeniden yayınlama ve derlemedir. SaGa Frontier, Ninja Gaiden Koleksiyonu, ve Zombi Stubbs. Arka kütüphaneye ulaşmak, büyük şirketlerin, özellikle de 2022’ye girmeye zorlanırsa, ışıkları açık tutabilmesinin kanıtlanmış bir yoludur. Geçen yıl,% 20’lik bir gelir artışı ve büyük bir genişleme ile video oyun endüstrisi için çok büyüktü. genel izleyici. Bir araç olarak oyun oynamak hiç bu kadar sağlıklı veya daha görünür olmamıştı. Bu gecikmelerin gündeme getirdiği soru, endüstrinin 2020’deki ivmeyi koruyup koruyamayacağı ve pazarı büyütmeye devam edip edemeyeceği veya bu balonun patlamaya mahkum olup olmayacağıdır. Yerdeki oyuncular için bu, 2021’in cüzdanlarında daha kolay olması gerektiği anlamına geliyor.