Saltar al contenido

Wear OS проти watchOS: яке краще програмне забезпечення?

25 de abril de 2021

Хоча доступно кілька розумних годинників, які мають запатентоване програмне забезпечення, домінуючими платформами є ОС Google Wear (раніше Android Wear) та Apple watchOS. Ці операційні системи забезпечують різну функціональність, налаштування та зворотний зв’язок для своїх відповідних пристроїв. Ми порівняли ці два, щоб допомогти вам вирішити, який з них підходить саме вам.

tebapit

Змістовий покажчик

Загальні висновки

Носіть ОС

 • Проведіть пальцем, щоб переміщатися між екранами.
 • Використовуйте голосові команди для навігації та доступу до функцій.
 • Багатоплатформна.

watchOS

 • Головний екран – це годинник із програмами, що зберігаються в іншому місці.
 • Використовуйте голосове управління за допомогою Siri для диктування повідомлень та здійснення телефонних дзвінків.
 • Заблоковано для одного типу телефону.

Яку носиму операційну систему ви будете використовувати, багато в чому залежатиме від того, який телефон ви використовуєте. WatchOS призначений для роботи лише з Apple iPhone. Wear OS працює як з iPhone, так і з пристроями Android, але втрачає деякі функції, коли поєднується з пристроєм Apple.

Сумісність пристроїв: Wear OS пропонує більше вибору

Носіть ОС

 • Пари з пристроями Android та iOS.
 • Доступно на декількох пристроях.

watchOS

 • Працює лише з iPhone.
 • Доступно для Apple Watch.

Розумні годинники поєднуються з вашим телефоном за допомогою Bluetooth, щоб передавати сповіщення та інші функції на дисплей годинника. Це працює лише тоді, коли пристрої сумісні. Якщо у вас є телефон Android, виберіть розумний годинник з ОС Google Wear, щоб скористатися перевагами швидких сповіщень Google Асистента на зап’ясті. Якщо у вас телефон Apple, ви можете використовувати Wear OS. Однак ви не отримаєте повного зв’язку зі своїми програмами. Подібним чином, якщо ви розглядаєте Apple Watch, це має сенс лише у вас iPhone (версія 5 і пізніша). Що стосується пристроїв, які підтримують кожну операційну систему, Wear OS пропонує більшу гнучкість. Він доступний на десятках розумних годинників від виробників, включаючи LG, Samsung та Motorola. watchOS доступний лише на Apple Watch, який має кілька моделей з різними функціональними можливостями.

Інтерфейс: питання переваги

Носіть ОС

 • Взаємодіє з Google Now.
 • Інтерфейс заснований на вікнах або панелях.
 • Фізичні кнопки залежать від пристрою; навігація за допомогою кранів та пальців.

watchOS

 • Інтерфейс на основі додатків.
 • Для навігації використовуйте крани, пальці, голосові команди, бічну кнопку та цифрову корону.

Wear OS значною мірою походить від Google Now, інтелектуального персонального помічника, який надає актуальну інформацію про погоду, вашу поїздку на роботу до міста, ваші останні пошукові запити в Google тощо. У розумному годиннику Wear OS на екрані з’являються оновлення на основі контексту. Крім того, навігація інтерфейсом Wear OS проста; просто проведіть пальцем, щоб перейти з одного екрана на інший. Інтерфейс користувача Apple Watch відрізняється від інтерфейсу Wear OS. По-перше, на головному екрані відображається час, а також встановлені програми (представлені піктограмами у формі міхура). Це приваблива і барвиста установка, хоча для деяких користувачів це може виглядати занадто зайнято. Щоб перейти до програми, торкніться її значка. Щоб повернутися на головний екран, натисніть цифрову головку, поворот на бічній стороні циферблата, який також прокручує та збільшує та зменшує вміст на екрані. Apple Watch також має бічну кнопку, яка відображає нещодавно відкриті програми та розблоковує Apple Pay. Подібно до ОС Google Wear, інтерфейс Apple Watch включає в себе проведення пальців для легкої швидкої інформації та оновлень із додатків. watchOS надає ще кілька опцій на основі стандартних фізичних кнопок Apple Watch.

Голосове управління: Apple Watch виграє на функціях

Носіть ОС

 • Голосове управління для надсилання повідомлень, встановлення будильників та інших ярликів.

watchOS

 • Голосове управління через Siri, такий самий цифровий асистент, як і на інших пристроях Apple.
 • Мікрофон працює з динаміком, щоб дозволити телефонні дзвінки та функцію рації.
 • Диктуйте текстові повідомлення, відкривайте програми, керуйте аксесуарами розумного будинку.

Wear OS пропонує підтримку голосових команд, які працюють як ярлики на вашому розумному годиннику. Наприклад, встановлюйте нагадування, надсилайте короткі текстові повідомлення та відображайте вказівки. Вбудованого динаміка немає, але на дзвінки можна відповісти з годинника. За допомогою Apple Watch ви можете відповідати на повідомлення за допомогою голосового диктування, і ви можете задавати питання Siri так само, як і на iPhone. Ви можете швидко зателефонувати за допомогою вбудованого динаміка та скористатися програмою Walkie-Talkie для спілкування з друзями, які також є власниками годинників Apple. Оскільки у watchOS є Siri, він має більшість функцій голосового управління, як iPhone. Ви можете відкривати програми та керувати такими пристроями, як розумні лампочки та термостати, не піднімаючи телефон.

Додатки: Обидві платформи мають те, що потрібно

Носіть ОС

 • Тисячі доступних програм.
 • Виділений розділ у магазині Google Play.

watchOS

 • Тисячі доступних програм.
 • Хоча програми працюють безпосередньо на годиннику, багато хто відображає версію iPhone.

І Wear OS, і Apple Watch мають тисячі сумісних програм, і їх кількість продовжує зростати. У магазині Google Play є спеціальний розділ Wear OS, де ви знайдете Amazon та популярний запущений додаток Strava. Apple Watch має в своєму арсеналі безліч гучних програм, включаючи програму від готелів Starwood, за допомогою якої можна відкрити готельний номер. За допомогою програми American Airlines користувачі Apple Watch можуть сканувати посадкові талони з зап’ястя. Незважаючи на те, що програми доступні для обох платформ, які працюють безпосередньо на кожному пристрої, не всі програми використовують більшу частину цієї функції. Здебільшого програми smartwatch доставляють сповіщення з телефону, з яким вони в парі, так що ви можете бачити їх одним поглядом на зап’ясті. Проте обидві платформи мають вражаючі програми.

Остаточний вердикт

Обидві платформи мають сильні та слабкі сторони. Наразі Apple Watch підтримує більше програм, якими ви, ймовірно, будете користуватися. Він також пропонує унікальний, візуально вражаючий інтерфейс. Операційна система Google Wear має чистіший вигляд та широкий вибір опцій голосового управління. Якщо ви готові придбати розумні годинники, це залежить від того, яким смартфоном ви володієте та які функції для вас найбільш важливі. У будь-якому випадку, сподівайтесь побачити вдосконалення обох платформ у майбутньому.