Saltar al contenido

Wi-Fi 7 майже тут, але експерти кажуть, що він все ще не замінить Ethernet

25 de mayo de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • MediaTek стверджує, що продемонструвала Wi-Fi 7, вітаючи його як справжню заміну дротового Ethernet.
  • Специфікація Wi-Fi 7 все ще розробляється і не буде завершена принаймні до 2024 року.
  • Експерти вважають, що Wi-Fi 7 – це надмірність для більшості користувачів, враховуючи той факт, що перші пристрої будуть непомірно дорогими.

Стандарт бездротової мережі наступного покоління обіцяє забезпечити швидкість, яка може випереджати дротовий Ethernet, хоча експерти не впевнені, як його переваги відобразяться в реальному світі. Хоча маршрутизатори Wi-Fi 6E все ще є новинкою, тайванський виробник мікросхем MediaTek вже провів перші живі демонстрації Wi-Fi 7, назвавши його «справжньою заміною дротового/Ethernet-зв’язку». Технологи, однак, вважають, що мріяти про бездротовий будинок ще зарано. «Ми завжди повинні сприймати нові повідомлення про те, що Wi-Fi перемагає Ethernet, з дрібкою солі, оскільки це вже багато разів говорилося, і ніколи це не правда», — сказав Lifewire електронною поштою Ліам Доу, власник GamingOnLinux. «Це звучить цікаво, але реальні програми потрібно бачити».

Блискавичний

19 січня 2022 року MediaTek оголосила, що продемонструвала дві демонстраційні версії технології Wi-Fi 7 «ключовим клієнтам і співробітникам галузі». У своїй демонстрації компанія пояснила, що її пристрій Wi-Fi 7 використовує ті самі частоти 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц, що й Wi-Fi 6E (технічно 802.11ax), але все ще може забезпечити швидкість приблизно в 2,4 рази. Це навіть за тієї самої кількості антен завдяки різноманітним технічним удосконаленням, у тому числі значно ширшій смузі пропускання для кожного каналу. Примітно, що Wi-Fi Alliance все ще створює стандарт Wi-Fi 7. Технічно відомий як 802.11be Інститутом інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE), Wi-Fi 7 забезпечить максимальну пропускну здатність принаймні 30 Гбіт/с, що робить його втричі швидшим, ніж Wi-Fi 6 (9,6 Гбіт/с), і майже в десять разів разів швидше, ніж Wi-Fi 5 зі швидкістю 3,5 Гбіт/с. MediaTek стверджувала, що їх демонстраційна версія базується на технології багатоканальної операції (MLO), яка об’єднує кілька каналів на різних діапазонах частот одночасно. Компанія стверджує, що це дозволяє безперебійно проходити мережевий трафік, навіть якщо на діапазонах є перешкоди або перевантаження. За даними Dignited, Wi-Fi 7 використовує 16 потоків із множинним входом і виходом (MIMO), що вдвічі перевищує кількість потоків у Wi-Fi 6. Оскільки більшість пристроїв, таких як ноутбуки та телефони, зазвичай мають дві приймальні та дві передавальні антени, маршрутизатор Wi-Fi 7 дозволить більшій кількості користувачів одночасно транслювати без зниження продуктивності.

Де гума потрапляє на дорогу

На диво, окрім технічної інформації, MediaTek не поділився жодними подробицями щодо самої демонстрації та не назвав клієнтів, які отримали демонстрацію. Хоча в його випуску говорилося про технічні переваги Wi-Fi 7, він не коментував саму демонстрацію та не згадував показані випадки використання. У релізі корпоративний віце-президент MediaTek Алан Хсу зазначив, що Wi-Fi 7 «забезпечить безперебійне підключення для всього, від багатокористувацьких додатків AR/VR до хмарних ігор і дзвінків 4K до потокової передачі 8K тощо». Однак малоймовірно, що домашній інтернет-провайдер зможе найближчим часом забезпечити швидкість передачі, що наближається до 30 Гбіт/с. Це означає, що Wi-Fi 7 спочатку прискорить переміщення величезних обсягів даних по локальній мережі для будь-яких цілей, наприклад між окулярами VR і телевізорами з високою роздільною здатністю 8K.

Молода дівчина здивована під час досвіду віртуальної реальності вдома

Існує також той факт, що IEEE не очікує, що специфікації Wi-Fi 7 будуть завершені до 2024 року. Але це не завадило MediaTek, яка брала участь у розробці стандарту, стверджувати, що представить свій Wi-Fi 7 діапазон пристроїв десь у 2023 році. Хоча пристрої, засновані на чернетках специфікацій, також з’явилися на полицях раніше, теоретично вони можуть викликати проблеми сумісності. Тоді є питання ціноутворення. Перші маршрутизатори Wi-Fi 6E, такі як Linksys Hydra Pro 6E, коштували 499,99 доларів, тоді як Nighthawk RAXE500 від Netgear продається за 599,99 доларів. Враховуючи все, Доу вважає, що ще занадто рано оплакувати смерть Ethernet. «Чесно кажучи, я дуже скептично ставлюся до того, що Wi-Fi перевершить Ethernet, особливо щодо затримки, а Wi-Fi набагато більше схильний до збоїв».