Saltar al contenido

Xbox Ağı Nedir?

1 de mayo de 2021

Daha önce Xbox Live olarak bilinen Xbox ağı, Microsoft’un Xbox, Xbox 360 ve Xbox One video oyun sistemleri için oyun ve içerik dağıtımı için çevrimiçi hizmetidir. Çevrimiçi olarak başkalarına karşı oyun oynamanıza ve ayrıca Xbox Live Arcade’de demolar, fragmanlar ve hatta tam oyunlar indirmenize olanak tanır. Oynadığınız herhangi bir oyunda diğer insanlar tarafından nasıl tanındığınız bir takma ad (oyuncu etiketi denir) seçersiniz. Gerçek hayattaki arkadaşlarınızla veya çevrimiçi olarak tanıştığınız, oynamaktan hoşlandığınız yeni insanlarla iletişim halinde kalmak için arkadaş listelerini tutabilirsiniz. Xbox Live Gold, bir aylık, üç aylık ve bir yıllık dönemler için satın alınabilen abonelik tabanlı bir hizmettir. Kaydolmak için perakende mağazalardan abonelik kartları satın alabilir veya kredi kartınızı konsolun kendisinde kullanabilirsiniz. Kullanmak için bir Xbox 360 veya Xbox One ile geniş bant internet servis sağlayıcısına ihtiyacınız var. Xbox ağı artık orijinal Xbox konsolunda mevcut değildir. İki hizmet düzeyi vardır. Daha önce Xbox Live Silver olarak adlandırılan ücretsiz seviye, Xbox Marketplace’ten bir şeyler indirmenize olanak tanır; arkadaşlarla sohbet; Netflix, ESPN ve diğerleri gibi uygulamaları kullanmak; ve oyuncu profilinizi diğer kullanıcılarla paylaşın. Hatta gruplar halinde sohbet edebilir ve ücretsiz oynanabilen oyunlar için çevrimiçi çok oyunculu özelliklere erişebilirsiniz. Ancak çoğu oyunu Xbox Live Gold aboneliği olmadan çevrimiçi oynayamazsınız.

Змістовий покажчик

Xbox Live Gold Aboneliği ve Hediye Kartları

Xbox One’da (ve şimdi Xbox 360’ta) bir şeyler satın almak yerel para biriminde yapılıyor, bu yüzden artık 800 Microsoft Puanının gerçekten ne kadara mal olduğunu anlamaya çalışmanıza gerek yok. 10 dolarlık bir oyun görürseniz, maliyeti 10 dolar, ki bu çok daha basittir. Bu, perakendecilerden Microsoft Puanları satın almak yerine artık çeşitli miktarlarda Microsoft Hediye Kartları satın alabileceğiniz anlamına gelir. Perakendecilerden Xbox Live Gold abonelik kartları da satın alabilirsiniz.

PayPal

Kredi kartı bilgilerinizi Xbox ağ hesabınıza koymak yerine yukarıda belirtilen hediye ve abonelik kartlarını kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Temel olarak, kredi kartı bilgilerinizi hesabınıza girmezseniz, bilgisayar korsanlarının potansiyel olarak çalabileceği hiçbir şey yoktur. Microsoft, son birkaç yılda Xbox ağ hesaplarının güvenliğini büyük ölçüde artırdı, bu nedenle saldırıya uğramak eskisi kadar yaygın değil (yine de açık olmak gerekirse hiçbir zaman tam olarak yaygın değildi), ancak güvende olmak daha iyidir . Bununla birlikte, hesabınıza yine de bir ödeme şekli seçeneği koymanız gerekir ve PayPal kullanmanızı öneririz. Bilgilerinizi güvende tutmak için Microsoft’un halihazırda yaptıklarının yanı sıra fazladan bir çift güvenlik ve güvenlik katmanı sunar.