Saltar al contenido

Yazılım Yakınlaştırma Çağrılarından Kaçmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

7 de abril de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Yeni bir yazılım aracı, varlığınızı dayanılmaz hale getirerek Zoom toplantılarından çıkmanızı sağlar.
  • Zoom Escaper, video bağlantınız o kadar kötüymiş gibi davranmanıza izin verir, görüşmeden çıkmanız gerekir.
  • Yeni araştırmalar, uzaktan çalışanların yüzde 40’ından fazlasının Yakınlaştırma yorgunluğu yaşadığını gösteriyor.

Covid kilitlendiğinde evden ve yakınlaştırmada çalışan kadın çağrıldı

Alistair Berg / Getty Images

Yakınlaştırma yorgunluğu gittikçe kötüleşiyor ve kullanıcılar sonsuz görüntülü toplantılardan kaçmanın yollarını buluyor. Zoom Escaper adlı yeni bir yazılım aracı, video bağlantınız o kadar kötüymiş gibi davranmanızı sağlar, görüşmeden çıkmanız gerekir. Yazılım ve onun gibi diğerleri, kamera karşısında yeteri kadar sahip olanlar için bir nimettir. Clarke Caniff Strategic Search’te yönetici olarak işe alım yapan Kristen Fowler, bir e-posta röportajında ​​»Bir yıldan fazla bir süredir bir pandemide kaldıktan ve yüz yüze görüşmelerin sınırlı kalmasından sonra, insanlar Zoom tükenmişliğinin etkilerini hissetmeye başlıyor» dedi. . «Kimin arka planda yürüdüğünü, arka planda bağırdığını veya kameranın doğru açısının olup olmadığını merak etmek yorucu olabilir.»

Змістовий покажчик

Bebekler Ağlasın

Zoom Escaper, havlayan köpekler, inşaat sesleri, ağlayan bebekler veya kesik kesik ses ve istenmeyen yankılar gibi bağlantınızla ilgili sorunlar arasından seçim yapmanızı sağlar. Aracı kullanmak için, sesi Zoom Escaper web sitesi üzerinden yönlendiren VB-Audio adlı yazılımı indirmeniz ve ardından Zoom’daki ses girişinizi mikrofonunuzdan VB-Audio olarak değiştirmeniz yeterlidir. Daha sonra çeşitli ses efektlerini değiştirebilirsiniz.

Yazılım kopyalama şirketi otter.ai tarafından yapılan yeni araştırma, uzaktan çalışanların yüzde 40’ından fazlasının Yakınlaştırma yorgunluğu yaşadığını gösteriyor. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Liang, bir e-posta röportajında, bunun uyku kaybı ve tuzağa düşme hissi de dahil olmak üzere olumsuz iş-yaşam dengesine yol açtığını söyledi. Liang, «Bu, toplantıları daha verimli hale getirmemiz gerektiğini ve bu toplantılara kimin katılması gerektiği konusunda daha mantıklı olmamız gerektiğini açıkça gösteriyor,» dedi. «Ve herkesi sürekli Yakınlaştırma çağrılarına sürüklemeden meslektaşlarımızı bilgilendirmenin yollarını bulmalıyız.» «Bir yıldan fazla bir süredir bir pandemide kalmanın ve yüz yüze görüşmelerin sınırlı olmasının ardından, insanlar Zoom tükenmişliğinin etkilerini hissetmeye başlıyor.» Liang, Zoom toplantılarından kaçmanın bir yolu olarak kendi şirketinin yazılımını lanse etti. Yazılımın «bu sesli konuşmaları daha sonra not olarak veya görüşmede bulunamayan veya orada olması gerekmeyen meslektaşlar için kullanılabilecek metne çevirebileceğini» söyledi. Liang, araştırmalarının daha küçük, daha kısa toplantıların çok daha etkili olabileceğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Denemeden Zumdan Nasıl Çıkılır?

Bazen Zoom’u kesmek için yazılıma ihtiyacınız olmaz. Fowler, köpeği bir dağıtım kamyonuna sürekli havlayarak sokağında durduğunda yakın zamanda bir Zoom satış sunumundaydı. «Videoda olduğum için, kendimi susturup durması için bağıramadım,» dedi. «Sohbette seste zorluk yaşadığımı ve programı yeniden başlatmam gerektiğini yazdım. Çabucak oturumu kapattım, köpeğimi onu işgal etmek için bir ikramla ikna ettim ve barış sağlandığında toplantıya yeniden katıldım. » «Kimin arka planda yürüdüğünü, arka planda bağırıp çağırdığını veya kameranızın düzgün açılı olup olmadığını merak etmek yorucu olabilir.» Zoom yorgunluğu için başka bir yazılım çözümü, insanların oturumlar sırasında özgürce konuşmasına izin vermek yerine iş toplantıları için kısa videolar kullanan Voodle olabilir. Voodle’ı destekleyen Madrona Venture Group Genel Müdürü Tim Porter, bir e-posta röportajında ​​»İşin geleceği kısa eşzamansız video gerektiriyor» dedi. «Yakınlaştırma yorgunluğu, günümüzün uzaktaki iş gücünün yönetmesi gereken çok gerçek bir şey ve Voodle, eski ofis yaşam ritimlerini sonsuz saatlerce video konferans görüşmelerine zorlamaya çalışarak yaratılan yükün ve tükenmişliğin bir kısmını hafifletmeye yardımcı oluyor.»

Bilgisayarında evden çalışan ve köpeğini kilitleme sırasında sevişen adam

Alistair Berg / Getty Images

Ayrıca, katılımcıları ekranınızda büyük yakınlaştırma penceresi yerine küçük daireler halinde gösteren Yakınlaştırma Çevreleri de vardır. Circles’ın kurucu ortağı Dave Schatz, bir e-posta röportajında, «Biraz rahatlamanıza ve konuşmanın konusuna ve bilgisayarınızda atıfta bulunduğunuz destekleyici malzemelere odaklanmanıza olanak tanır» dedi. Ancak Schatz, Zoom yorgunluğunun en iyi tedavisinin videoya hiç girmemek olabileceğini söyledi. «Yürüyüşe çıkın ve telefonla görüşme yapın,» dedi. «Hepimiz evlerimizde sıkışıp kaldık ve video kesinlikle gerekli değilse dışarı çıkıp mahallede dolaşmak ve telefonla aramalarınızı yanıtlamak güzel.»